Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Tőlünk keletre mintha megállt volna az idő. Még ma is használnak - több-kevesebb sikerrel - sok száz és ezer évvel ezelőtt kitalált állati "gyógykészítmények"-et: őrölt békát, szárított denevérfület, medveepét, tigriscsontot vagy bizonyos porrá tört rovarokat. A kuruzslók kelléktárának se vége, se hossza.
Az orrszarvú tülke például becses kincs - az aranynál is drágább - Ázsia-szerte, ugyanis a hagyomány szerint potencianövelő hatása van, csipetnyi portól a férfinép máris erőre kap. Európai orvosok viszont kiderítették, hogy az állati Viagrának számító szaruképződménynek semmilyen biológiai hatása nincs; valójában a hamisított tülök ugyanolyan "hatású", mint az eredeti.Számos teknősfajnak szintén a szexétvágya lett a veszte: amint meglátnak egy ellenkező nemű egyedet, menten kezdeményeznek... A többet akaró férfi (avagy elégedetlen nő?) ebből azt a következtetést vonta le, hogy a teknősnek folyton van energiája ilyesmire - tehát porrá tört páncélja gerjeszti a szexuális vágyat.
{p} Ezenkívül a babona szerint a csíkos szelenceteknős húsa gyógyítja a rákot, s ha esküvőn szolgálják fel, tartós lesz a frigy.Tajvanon a tajpeji állatkert a tigrisek ürülékét árulta, mondván: a szárított állati "végtermék" az alkoholizmus tökéletes ellenszere. Hogy volt-e rá kereslet? De még mennyire! A vásárlók nagy része nő volt, aki a férjét szerette volna leszoktatni az italról.Természetesen néhány állatfaj, illetve a belőlük előállított készítmény valóban alkalmas a gyógykezelésre. A pióca gyógyerejét (méregtelenítő, véralvadásgátló, görcsoldó, nyugtató hatását) már az ókori görögök is ismerték, a XIX. század elején a párizsi kórházakban öt-hat millió piócát használtak orvosi célra. A mérges kígyók mérgéből többnyire a reumatikus panaszok, izomzúzódás kezelésére szolgáló gyógyszerek, kenőcsök készülnek. Nem csoda, ha manapság e hüllőket óriási kígyófarmokon tenyésztik, és időről időre mérgüket lecsapolva, kristályosítva méregdrága gyógyszeralapanyagot állítanak elő belőle.
{p} Nemcsak a testünknek, de a lelkünknek is gyógyító terápia állatbarátaink közelsége. Orvosilag bizonyított, hogy aki kutyát tart, könynyebben bírja a magányt, kevésbé lesz úrrá rajta a depresszió. Sok esetben néhány szem nyugtatóval felér egy szép akvárium, a békésen úszkáló halak látványa. "Recept nélkül kapható" gyógyszer a macska: feszültségoldásként javasolt reggel-este egy kis selymes cicahát simogatása. Egyre inkább gyógyközponttá válnak a delfináriumok és a lovardák, sorra viszik oda az autista és a sérült gyermekeket. Csodaszámba menő történetek bizonyítják, hogy az állatokkal létesített személyes kapcsolat képes meggyógyítani, de legalább enyhíteni reménytelennek tűnő testi és lelki bajokat is.
{p} Hazánkban húszezer vak és gyengénlátó ember él - életüket pillanatnyilag mindössze 175 vakvezető kutya segíti. Ilyen kutyára a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségénél nyújtható be igénylés az egyetlen, csepeli kiképzőiskolához. Az idén eddig ötvenöt kérelem érkezett, ötöt tudtak teljesíteni belőle. Egy kutya kiképzésének költsége egymillió forint. Eleinte ingyen juthattak az állatokhoz az igénylők, aztán a szűkös anyagi lehetőségek miatt hat-, majd tízezer forintot kellett fizetniük értük. A kutyák a MVGYOSZ tulajdonát képezik, a gazdák pedig "örökös használatra" kapják őket. A vakvezető kutyák általában tíz évig teljesítenek szolgálatot, mert a fokozott idegi igénybevétel megrövidíti az életüket.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu