Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Sztrájkoltak a látszerészek. Ugyanis csak költséges továbbképzésen megszerezhető képesítéssel folytathatnák mesterségüket azok is, akik már eddig is szakirányú végzettséggel végezték munkájukat. Ezt írja elő egy jövő év januárjában életbe lépő rendelet.
A látszerészek tiltakozásul november 30-án közel ezer üzletben nem váltották be az egészségbiztosító szemüvegutalványait. A vita alapjául egy egészségügyi rendelet szolgál, melynek értelmében gyógyászati segédeszközt januártól kizárólag szakképesítéssel rendelkezők árusíthatnak. Mivel az ortopéd cipők, a kerekes székek és a művégtagok mellett az orvosi vényre írt gyógyszemüvegek is e körbe tartoznak, a rendelet alapján a szakképzett optikusoknak is újra be kellene ülniük az iskolapadba.
A féléves tanfolyam nem végezhető el munka mellett, ezért nagyon sok, egy-két fővel működő üzlet erre az időre kénytelen lenne zárva tartani. A borsos, személyenként 100-160 ezer forintos tandíj mértékét is sokallják a látszerészek, akik egyébként valamennyien szakirányú végzettséggel rendelkeznek.
A Magyar Optikusok Ipartestületének irodavezetője azt mondta, ez az egész nyilvánvaló félreértés. Szitáné Hosszú Ágnes szerint egyszerűen orvosolható volna a probléma, csupán ki kellene hagyni a jogszabályból az eleve szakképesítéshez kötött szakmák, munkakörök felsorolását. Az ipartestület mindenesetre jónak látta országos demonstrációt szervezni november végére, hogy ilyen módon is rákényszerítse a kormányt a rendelkezés korrigálására.
Ha nem módosítják december végéig a jogszabályt, előfordulhat, hogy az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) nem hoszszabbítja meg az érintett üzletekkel az évek óta fennálló szerződést, amelyek eddig lehetővé tették a vényköteles szemüvegek gyártását.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu