Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Néhány napja írták alá azt a nemzetközi megállapodást Nyíregyházán, ami szerint az érintett országok felszámolják a Tisza menti illegális szeméttelepeket, s máris megszületett az első eredmény. Rahón valóságos szeméthegyet tártak fel a környezetvédelmi hatóság szakemberei.
A Tisza felső folyásán Romániában és Ukrajnában nem sokat vacakolnak a szemét elhelyezésével: a legtöbb település a szervezett gyűjtés híján egyszerűen kiviszi a Tisza és annak mellékfolyóinak árterére, aztán rábízza az áradásokra. Így van ez Rahón, a Felső-Tisza egyik legjelentősebb városában is, ahol a napokban több százmilliós károkozás tényét állapította meg a Kárpátaljai Környezetvédelmi Ügyészség.
Mint kiderítették, a rahói kommunális vállalat fél évtizeden át szemétlerakónak használta a Tisza partját, ahol iszonyatos mennyiségű hulladékot halmozott fel. Többek között legalább négy tonna fémhulladékot, közel három tonna gépkocsi-abroncsot, fél tonna akkumulátort és mintegy négyezer tonna háztartási hulladékot helyezett el illegálisan a folyó árterében. A Kárpátinfo.net szerint az ügyészség huszonöt millió hrivnyára (kb. 700 millió forintra) becsüli az okozott környezetkárosítás összegét. Az ügyben bírósági feljelentés történt.
Ezzel viszont még nem oldódott meg az ügy. A szomszédos ország környezetvédelmi szakemberei ugyanis pillanatnyilag el sem tudják képzelni, miként lehetne megszabadulni egy ekkora szemétmennyiségtől. A legkézzelfoghatóbb megoldást a rekultivációt jelentené. Ám ez meglehetősen veszélyes, mert egy nagyobb áradáskor a folyó kimoshatja a hulladékot a földből, ami nem csak helyi környezetkárosításhoz vezetne. Még Szolnok, Szeged is meginná annak a levét.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu