Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Az energetikához hasonlóan a vízgazdálkodásban is a megújuló megoldásokat kellene ösztönöznie az Európai Uniónak – szorgalmazza a spanyolországi Valencia régió brüsszeli képviselője.
Juan Manuel Revuelta szerint Brüsszelnek létre kellene hoznia egy „intelligens vízgazdálkodási programot”, amely erőteljes lökést adna a szektor fejlődésének. Bár egységes programról nem lehet beszélni, az Európai Bizottság a regionális politika keretében már most is támogat különböző víztakarékossági beruházásokat – írja a VG.hu.
Spanyolországban például 80 százalékban uniós forrásokból valósult meg az a 15 millió euró értékű szennyvíztisztító telep, amely öntözővízzé alakítja a 800 ezer lakosú Valencia városának szennyvizét. Az újrahasznosított víz – amelyet 2025-ig garantál a megépült tisztítótelep – a közeli Albufera nemzeti parkban található rizsföldeket látja el.
Különböző uniós tagországokban tucatnyi hasonló vízgazdálkodási projekt már megvalósult, vagy kivitelezés előtt áll az Európai Unió anyagi támogatásával. A projektek egyebek mellett olyan törvények megalkotását célozzák, amelyek lehetővé teszik az esővíz öntözési vagy otthoni (WC-öblítés) célra történő összegyűjtését. Ezt a tervet Valencia és Málta közösen igyekszik megvalósítani, de az unión kívüli vízszegény országok – például Jordánia – is érdeklődnek a modell iránt.
Danuta Hübner, az unió volt regionális biztosa egy nemrég tartott konferencián kifejtette: a 2007 és 2013 közötti büdzsé sok lehetőséget ad vízgazdálkodási projektek megvalósítására. Példaként említette az elmúlt években kidolgozott balti-tengeri stratégiát. Ennek egyik legfontosabb célja, hogy a part menti államok összefogásával csökkentse a tengerbe jutó szennyeződések mennyiségét.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu