Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Még tart a böjt, amit csak kellő odafigyeléssel és mértékletességgel szabad végezni azoknak, akik valamilyen betegségben szenvednek. De mit tegyünk, ha ránk tör a farkaséhség?
Gyakorta hallani olyan panaszt – s persze nem csak a böjt idején –, hogy a diétázó emberre gyakran rátör a farkaséhség. Vannak, akik ezt azért élik meg, mert egész nap koplalnak, vagy eleve több energiára van szükségük a szervezetüknek, mint amennyivel ellátják azt. Ez különösen igaz a tavaszi fáradtság idején.
A kutatók arra is felhívják a figyelmet, hogy az éhségrohamok gyakran az esztelen fogyókúrák alkalmával alakulnak ki, s főként a nőket érintik, akiknek az ingerlékenysége ilyenkor megsokszorozódik, s könnyen csap át hsiztériába.
A farkaséhség másik lehetséges oka a tartós és erős stressz, a depresszió, a kiábrándultság, szerelmi bánat, magány, unalom: mindezek könnyen vezethetnak mértéktelen faláshoz.
Mi hát a legpraktikusabb teendő úgy, hogy a mérleg mutatója se „akadjon” ki?
A hirtelen támadt éhségérzetet semmiképpen ne édességgel, süteménnyel, pékáruval üssük el, hanem savanyú uborkával. Ebből annyit ehetünk, amennyi csak jólesik, illetve amennyitől nem kezd el fájni a gyomrunk. Svéd kutatók azzal magyarázzák e módszer lényegét, hogy a savanyú uborka ecettartalma nagyban fokozza az ételek laktató hatását.
Megér egy próbát a savanyú uborka bevetése a nehezebb napokon. Nem hizlal, és egészséges!
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu