Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Ezernyi trükkel próbálják a hiányt takargatni a kopaszodó férfiak, s kipróbálnak mindenféle kencét és csodaszert, de a ritkuló sörényen ezek alig segítenek. A kíméletes hajbeültetés azonban véglegesen feledteti a tar koponya kellemetlenségeit.
Kép: hajbeültetés kopaszodás fejbőr haj műtéti eljárás fue medical 2009 03 10 Fotó: Kállai Márton
A hajbeültetéshez jobbára csak türelem kell, meg egy jó orvoscsoport, így naponta nagyjából kétezer hajszállal lehet dúsabb a páciens hajkoronája – tudjuk meg Csernai Gábortól, a FUE-Medical Kft. vezetőjétől. Az új technikát hazánkban két éve alkalmazzák, s nemcsak a teremtés koronái veszik igénybe a plasztikai beavatkozásnak számító eljárást. Akadnak olyan hölgyek is, akik a változókorban megritkult tincseikre keresnek ellenszert a budapesti hajklinikán. Főleg a középkorúak élnek az úgynevezett FUE-technika vívmányaival, melyeket sajnos nem támogat a társadalombiztosítás, így a pácienseknek a zsebükbe kell nyúlni, de részletfizetéssel enyhíthetik a több százezer forintos kiadás nehézségeit.
Honnan veszik az aprólékos gonddal átültetett hajszálakat a „hajgyógyászok”? Mivel az urak többségének a homloka lesz egyre magasabb, a tarkótájon azonban megőrzik a hajkoszorú maradékát, így innen nyernek a hormonális változásokra már nem reagáló szálakat a beavatkozáshoz. Helyi érzéstelenítés után, egy speciális tűvel kiemelik az egy szőrtüszőből eredő szálakat, és átültetik a fejbőr kopasz részeire. Közben a páciens türelmesen üldögél, akár olvasgathat vagy számítógépezhet. Ez az eljárás kíméletesebb, mint a korábbiak, amikor az úgynevezett szigeteket a fej hátsó területéről kivágott csíkból nyerték ki. A korábban használatos FUT-technológiánál nem közvetlenül a fejbőrből, egyesével emelték ki a hajszálakat, mint a modernebb eljárás során, hanem a felvágott, majd eltávolított fejbőr feldarabolásával jutottak hozzá a hajszálakat növesztő hajhagymákhoz. Éppen ezért az új eljárásnál nem keletkeznek sebek és hegek, a beavatkozást követően nem marad semmiféle látható nyom. A hajhagymákat ugyanis tetoválásszerűen, egy speciális eszköz segítségével juttatják a fejbőr alá, így nem sértik meg a külső hámréteget.
Egy kopasz fejtető nagyjából 15 ezer hajszállal varázsolható hajassá – magyarázza Csernai Gábor. És még az is megeshet, hogy az eltávolított szálak helyén új haj nő, így kifejezetten gyarapodik a frizura. Egyedül akkor okoz nehézséget a beültetés, ha már a nyak fölött is alig maradt az egykor dús sörényből, hiszen a test szőrzetének átplántálása még nem számít bevett megoldásnak. S bár a haj klónozására is gőzerővel folynak a kísérletek, egyelőre a nagy áttörésre várni kell, így marad az angyali türelmet igénylő „palántázás”...
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu