Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Egy több országra kiterjedő felmérés eredménye szerint a boldogság – a helyiek túlnyomó részének véleménye szerint – Szingapúrban leledzik.
A japán Chuo University kutatói által készített, és a napokban publikált felmérés eredményei azt mutatják, hogy a Kelet-Ázsiában élők közül a szingapúri lakosok a legboldogabbak. A felmérés során a Szingapúrban élők 70 százaléka vallotta boldognak magát, ezzel az aránnyal a kutatók által felállított Boldogság Index (Happiness Index) első helyére kerültek. A vizsgált országok közül a második helyre Vietnám, a harmadik helyre Japán lakosai kerültek: a vietnámiak 64, a japánok 54 százaléka tekintette boldognak magát.
A felmérés szerint Kelet-Ázsia legkevésbé boldog nemzete a tajvani. Az ott élőknek ugyanis csak 30 százaléka érezte boldognak magát a kutatás készítése idején.
De mit is jelent a boldogság? A kérdéseket különböző témák köré szervezték, úgy is mint az életszínvonallal, a munkával és a családi élettel való elégedettség. A felmérés szerint a Szingapúrban élők mindhárom kategóriát tekintve jól „teljesítettek”. A helyiek 76 százaléka ugyanis teljes mértékben elégedettnek érzi magát az életszínvonalával, 70 százalékuk tökéletesen megfelelőnek találja a munkáját, 92 százalékuk pedig boldognak és kiegyensúlyozottnak gondolja a családi életét.
Az ember szinte már úgy is érezheti, hogy most pakol és kiköltözik Szingapúrba, azonban az igazság ennél árnyaltabb képet mutat. Ugyanis a pénzen és a jóléten túl a helyiek egyre nagyobb figyelmet és érdeklődést szentelnek az immateriális javakkal kapcsolatos kérdéseknek is.
Míg az élet materiális oldalával való elégedettségük kiemelkedően magas a régióban, addig meglehetősen elégedetlennek bizonyulnak például a politikai véleménynyilvánításhoz való jogaikkal kapcsolatban. A kelet-ázsiai térségben ugyanis a szingapúriak azok, akik a legkevésbé találják kielégítőnek a kormány munkájának bírálatához való lehetőségeiket. Gyülekezéshez és tüntetéshez való jogaikkal kapcsolatos attitűdjeiket tekintve pedig, éppen csak, hogy megelőzik Kína meglehetősen elégedetlen állampolgárait.
Forrás: ELTE-TáTK
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu