Ritmusok - érzések

E heti kínálatunk: Shrek 2, The Cure, Rómeó és Júlia

FiatalokBorzák Tibor2004. 08. 13. péntek2004. 08. 13.
Ritmusok - érzések


Animáció
Három évet kellett várni a folytatásra, de a végeredményt nézve érdemes volt: Shrek látványosan megújult, kifejezetten a mesefilmre fejlesztettek ki egy számítógépes programot. Ezáltal még élethűbbek lettek a figurák, már majdnem úgy néznek ki, mint a valódi színészek. És ha még azt is hozzávesszük, hogy a világ legnagyobb sztárjai kölcsönzik nekik a hangjukat, akkor tényleg szuperprodukcióról beszélhetünk. Egyes vélemények szerint a Shrek 2 mérföldkő az animációs filmek történetében. A sikerhez jó muzsika is kell, és nincs ez másként a Shrek 2 esetében sem. A filmzenét tartalmazó lemez indító slágere, az Accidentally In Love fergetegesen szól a Counting Crows előadásában. Egy régebbi, Bonnie Tyler által is énekelt dal, a Holding Out For A Hero több változatban szerepel, s még ezeknél is különlegesebb az Eddie Murphy és Antonio Banderas által prezentált Ricky Martin-nóta, a Livin' La Vida Loca. A régi sikerszámok újraidézéséhez tartozik a Funkytown feldolgozása, és feltűnik a közreműködők között David Bowie, Nick Cave, Tom Waits is.(Universal Music/DreamWorks)

Legenda
A The Cure nem hagyja abba, annak dacára, hogy a zenekar vezéralakja, Robert Smith évekkel ezelőtt bejelentette: nincs tovább. Ahhoz képest az ezredfordulón vadonatúj hanghordozóval, azt követően pedig egy válogatáslemezzel jelentkeztek, most pedig elkészült tizennegyedik soralbumuk. Hogy mennyire nincs vége a zenészek pályafutásának, azt élő koncertjeik bizonyítják: még a Sziget fesztiválra is eljutottak. Igaz, a mostani banda már nem a legendás felállású The Cure, és kicsit eltávolodott a nyolcvanas évek kultuszzenekarától, de azért a tíz éve verbuválódott új csapat nem szakított a régi hagyományokkal és a jól bevált panelekkel. Már védjeggyé vált az atmoszférikus gitárjáték, a mélázó, melankolikus hangzásvilág, a szellemes és karakteres mondanivaló. Smith ebben a tekintetben most sem változtat (minek is változtatna?). Inkább az a kérdés, hogy megmaradtak-e a régi rajongók, illetve jönnek-e újak. Nyilván nagy a tét, az együttes pedig újabb bizonyításra kényszerül. The Cure című lemezüket hallgatva van esélyük a hírnevük megőrzésére. (Universal Music/Geffen Records)

Musical
Úgy látszik, ha közönségsikert szeretne elérni egy színház, klasszikusokhoz kell nyúlnia. Ezt a következtetést vonhatjuk le a párizsi művészek példájából. A francia zeneszerző, Gérard Presgurvic a Rómeó és Júlia történetéből komponált musicalt. (Mellesleg a Fővárosi Operettszínház is elővette a darabot, Dolhai Attila és Szinetár Dóra főszereplésével.) A francia musicalt óriási érdeklődés kíséri a világban, talán a produkció részeseit is meglepi az irántuk mutatkozó figyelem. Nemrég lemezen is megjelent az előadás zenei anyaga Roméo & Juliette címmel. A kiadvány Franciaországban hatszoros platinalemez, Belgiumban és Svájcban dupla platina, Kanadában platinaminősítést ért el. A Les rois du monde című dal a slágerlisták élére tört, a rádiókban folyamatosan hallható, kislemezként több mint kétmilliót adtak el belőle. A francia szöveg ellenére még Mexikóban és Oroszországban is a kedvencek közé került. Természetesen nálunk sem hanyagolják a dallamos muzsika kedvelői, akik immár a musical teljes zenei anyagát is beszerezhetik lemezen. (Universal Music/Mercury/Baxter)

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek