Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Jól teszi, ha a Dél-Alföld részletes közlekedési atlaszát viszi magával az, aki a Szeged melletti Maty-ér Széchenyi István evezős- és kajak-kenu pályájára indul: elérkezett Csongrád megye székhelyére is a fővárosból az útfelbontások és forgalomelterelések divatja. Ha aztán megérkezett az utazó az országos bajnokság helyszínére, már csak bele kellett hallgatnia a szakemberek vízparti tereferéjébe, hogy rájöjjön: korántsem honol mennyei béke a sportágban a júliusi poznani Európa-bajnokság és az augusztusi zágrábi világbajnokság előtt.
Hogy mi az oka a parton a cunamit idéző hullámverésnek? A Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség döntése. Ötpercenként indítják ugyanis a futamokat, így nincs rá mód, hogy legjobb egyéni versenyzőink egyesben és csapathajóban is rajthoz álljanak. A szerencsétlen határozat kapcsán egyre többet hallhattuk Vaskuti Istvánnak, a magyar szövetség alelnökének nevét, aki sokak szerint kiötlötte és a nemzetközti fórumon keresztül is "verte" a megmosolyogtató helyzeteket szülő szabályt.
Mert mi más volt az, ha nem kész vicc, hogy miközben Benedek Dalma ott állt a kajak ezerméteres döntő után a dobogó legmagasabb fokán, a nézők soraiban az olimpiai bajnok Janics Natasa és Kovács Kati tapsolt a győztesnek? Ők ugyanis a döntés nyomán egy páros hajóba vannak "összebilincselve", így az egyes számok eredményhirdetéseinek alkalmával ugyanígy verik majd össze a tenyerüket Poznanban és Zágrábban is - még jobbik eset, ha magyar versenyzőnek. Említhetnénk Vereckei Ákost is, aki a legjobb időt lapátolta mindkét válogatón ezen a távon, a négyes miatt mégsem indul a nemzetközi versenyeken.
Fábiánné Rozsnyói Katalin mesteredző szerint sem jó ez az új lebonyolítási rend, és elsősorban nem csak azért, mert így egyesben megszerezhető aranyérmekkel lesz szegényebb a sportágunk. A feszített finist felboríthatja egy beborulás, aztán jön a mentés, a segélyhajók hullámverése, ami nem csendesedik a következő startig. Kati néni nem adta fel egykönnyen, az első válogatón elindította Kovács Katit egyesben, majd pedig hat perc pihenés után párosban is nekivágott a fél kilométernek a Kovács-Janics kettős, ám beborulás lett a vége. A próbálkozást tehát befejezték, maradt az újabb cél kitűzése, ami példátlan a sportág történetében: győzni ezren, ötszázon és kétszázon egyaránt! Megtették.
Kovács Katit kérdeztem, mondaná meg, de igaz lelkére, valóban nem bántja, hogy egyesben nem szállhat mostanság harcba a dobogó legmagasabb fokáért? A választ előre borítékolhattam, mert olimpiai bajnokunk fegyelmezett, akár egy tengerészgyalogos, így nem ért meglepetés, amikor azt állította: őt most más nem foglalkoztatja más, csak a páros. Volt ő a világ legjobbja, nem is kevés ideig, most a befektetett munkának a kettesben kell kamatoznia. Hát így legyen...
Voltak azért persze a hét végi ob-n és válogatón felhőtlenül boldog győztesek is. Például Kökény Roland. A fiatal sportolót Athén előtt meglehetősen gondterheltnek láttuk. Ő volt ezer méteren az egyéni induló, és ez mintha túl nagy teher lett volna rajta. Ugyan az olimpián pontszerző lett - a hatodik helyen végzett -, de erre máig nem kifejezetten büszke. Azt mondta, a döntőben olyan nagy különbséggel kapott ki, hogy reménytelennek látta a további szingliversenyzést. Hanem a páros! Jött ez a hallatlanul tehetséges Kucsera Gábor, akivel összeálltak, és repül alattuk a hajó. Úgy három éve az egyes 18 másodperccel volt lassúbb a párosnál ezer méteren. Mostanra úgy felzárkóztak a szólóban lapátolók, hogy alig 13-14 másodpercnyire vannak a világ élvonalától. (Ennyire felgyorsult az a négy-öt versenyző ott, a csúcson.) Viszont a Kökény-Kucsera kettős Vereckei Ákosra 19 másodpercet vert. Egyszóval a számtan, a fülig érő vigyor, no és a szerencsés találkozás Sári Nándor edző szerint is feljogosítja a két fiút egy szép álomra. Legyen szép az ébredés is...
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu