Legendák

FiatalokPethes József2005. 09. 02. péntek2005. 09. 02.
Legendák

Anderson
Az őszi koncertek sorát világhírű előadó kezdi Budapesten. Szeptember 7-én, szerdán a Petőfi Csarnokban ad koncertet Jon Anderson, a Yes együttes hajdani tagja. A zenész sikeres amerikai koncertturnéja után európai körútra indul, ennek egyik állomása Budapest. A koncert érdekessége az lesz, hogy a saját számai mellett felcsendülnek a régi Yes-slágerek is, sőt Jon a dalok között történeteket mesél el, és válaszol néhány kérdésre is. A turné egyébként az Egyesült Királyságot, Németországot, Romániát, Magyarországot, Lengyelországot, Svédországot, Norvégiát, Dániát, Olaszországot, Spanyolországot, Franciaországot, Belgiumot, Hollandiát és Izlandot érinti. A közelmúltban jelent meg Anderson első szóló DVD-je, számos új dallal, valamint a Yes együttessel és Vangelis-szel közösen készített klasszikus számokkal.

Aradszky
Nem csak a húszéveseké a világ. Ez az örök igazság most különösen illik arra, aki ezt a slágert valaha énekelte. Ki gondolná, hogy az örökifjú, állandóan mozgásban lévő Aradszky László idén szeptemberben ünnepli hetvenedik születésnapját? És nem is akárhogyan, mert a kerek évfordulót rajongói között szeretné emlékezetessé tenni egy fantasztikusnak ígérkező műsor keretében. Szeptember 9-én, péntek este a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon ismét felcsendülnek örökzöld slágerei, köztük a Sárga liliom, az Isten véled, édes Piroskám!, az Annál az első ügyetlen csóknál és a Pókháló van már az ablakon. Az est vendégművészei között fellépnek pályatársai, például Harangozó Teri és Kovács Kati, sőt a népszerű énekes meglepetéseket is tartogat. A koncertre időzítve jelenik meg legújabb lemeze.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!