Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Paks sportolói 1992-ig a futottak még mezőnyébe tartoztak. Akkor "robbant a bomba": az addig alig ismert, húszéves Kovács Antal olimpiai bajnok lett cselgáncsban. A figyelem egyik pillanatról a másikra a városra irányult, az Atomerőmű sportolója a legnépszerűbbek közé került az országban. Atom Antinak - ahogy akkor elnevezték az olimpiai bajnokot - később követője támadt Braun Ákos személyében. Braun 2005-ben előbb Európa-bajnok lett, majd megszerezte a világbajnoki aranyérmet is. Nem csoda, hogy a sportújságírók őt választották az év legjobb magyar férfi sportolójává.
A cselgáncs mellett kibontakozott egy másik sportág is a városban: a kilencvenes évek végén már az Atomerőmű férfi kosarasai is ott voltak az éremért küzdők sorában. Először 2002-ben lett magyar bajnok a csapat, és idén nyáron immár harmadszor ünnepelhették az aranyérem megszerzését Zsoldos András edző tanítványai. A mostani döntőben elég volt számukra három mérkőzés a végső győzelemhez a nagy rivális, az Albacomp ellen. A siker fő részesei Mészáros, Czigler, Pavlik, Horváth, Monroe és Grizzard voltak, de a kiegészítő játékosok is megtettek mindent azért, hogy a paksi csapat megvédje bajnoki címét.
A szurkolók vágya, hogy a nemzetközi porondon is megmérethesse magát a csapat. Az elmúlt évben szerzett bajnoki aranyérem után erre nem volt mód. Tóth János szakosztály-igazgató most örömmel újságolta, hogy a lehetőség adott, a napokban eldől, melyik európai kupában nevezhet az Atomerőmű. A keretben változás várható, mert Monroe biztosan más klubhoz szerződik, és Grizzard is a távozás gondolatával foglalkozik. Felkerül a felnőtt csapathoz az utánpótlásból Bikádi és Tóth, de a távozó légiósok helyére feltétlenül igazolni kell rutinos külföldi játékosokat. Ahhoz, hogy a csapat folytathassa jó szereplését, szükséges az erősítés.
Az idei esztendő másik aranyérmét a labdarúgócsapat szerezte. A Paksi SE 13 pontos előnnyel nyerte meg a bajnokságot az NB II nyugati csoportjában. Ezzel a bravúrral feljutott a gárda az NB I-be. Az ország 19 megyéje közül eddig csak Tolna nem büszkélkedhetett azzal, hogy van vagy volt élvonalbeli futballcsapata. A paksiaknak köszönhetően most már Tolna megye sem fehér folt a honi labdarúgás térképén. A bajnoki idény kezdetén ilyen sikerre senki sem számított, a csapat vezetői és a szurkolók sem dédelgettek NB I-es álmokat. Aztán jöttek az eredmények, és a tavaszi fordulót már esélyesként kezdhették.
Ekkor kezdtek el azon gondolkodni, mit tegyenek, ha feljutnak a legjobbak közé. Az önkormányzat a csapat mögé állt, vállalta a stadion átalakítását. Ezerötszáz férőhelyes mobil lelátóval bővítik a nézőteret, így 2500 ülőhely áll majd a szurkolók rendelkezésére. Menet közben felújítják az öltözőket, az irodaépületet és a kiszolgáló létesítményeket. A korszerűsítésre kétszázmillió forintot kapott az egyesület a várostól. Az NB I-ben lényegesen nagyobbak a költségek, mint a második vonalban, a csapat költségvetése jó hatszorosára növekedett, előteremtéséhez a két kiemelt szponzor, az Atomerőmű és a városi önkormányzat adja a legtöbb támogatást.
- Minden segítséget megkaptunk a felkészülés során, külföldön edzőtáboroztunk és ismert játékosokkal erősödtünk - mondta Lengyel Ferenc, a csapat edzője. - Ilyen előzmények után nem lehet más a célunk, mint ott maradni az élvonalban. A keretből távozott a Ferencvárostól kölcsönben nálunk lévő Nógrádi Árpád, sikerült viszont itt tartanunk a pécsi kölcsönjátékosokat, Csehi Tamást és Kóczián Ferencet. Hozzánk szerződött a Vasasból Zováth János és Molnár Zoltán, a ZTE-ből Montvai Tibor. Leigazoltuk még a dunaújvárosi Belényesi Miklóst, valamint az érdi Horváth Sándort.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu