Jövet-menet, ezermilliárd felett

"Útba esik jövet-menet a Takarékszövetkezet" - így hangzott húsz-harminc éve a takarékszövetkezeti mozgalom jelmondata. Azóta sokat változtak e vidéki pénzintézetek, ám megőriztek valamit egykori jelszavukból: "Együtt tovább, jövet-menet" - szól a mai változat.

GazdálkodásT. Dögei Imre2006. 02. 17. péntek2006. 02. 17.
Jövet-menet, ezermilliárd felett

A közvetlenség, az emberközelség a XIX. század végén gróf Károlyi Sándor által kezdeményezett hitelszövetkezetek létrejöttétől mindmáig élő, szép hagyománya a szövetkezeti alapokon működő takarékpénztáraknak. Az október végi takarékossági világnap idején valóságos pénzintézeti búcsúhangulat van egy-egy kistelepülésen - válaszolta kérdésemre Kiss Endre, az OTSZ, egyben a Szigetvári Takarékszövetkezet elnöke. Ilyentájt egy-egy kávé, apró reklámajándék kíséretében és némileg kedvezőbb kamatfeltételekkel helyezhetik el megtakarításaikat az eseményre hosszasan készülő kisemberek.
Tavaly a takarékszövetkezetek többségét, mintegy százötven intézményt egyesítő integráció mérlegfőösszege átlépte az ezermilliárd forintos bűvös határt - hangzott el az OTSZ médiaklubjának idei első összejövetelén. Komoly sikereket értek el az agrárfinanszírozásban, s Kiss Endre véleménye szerint a hitelezési kockázati rangsorban a mezőgazdasági ügyletek náluk az előkelő második helyen állnak. A tavalyi évre vonatkozó összesítés szerint mezőgazdasági kölcsöneik elérték a 93 milliárd forintot. Ezzel a kistermelők és családi gazdaságok hitelezésében piacvezetők, míg az ország mezőgazdaságának finanszírozásában a második helyen állnak. Ez önmagában is cáfolata az időről időre felmerülő igénynek, hogy "önálló agrárbank kellene", vélekedett egybehangzóan Kiss Endre és Csicsáky Péter, a Takarékbank Rt. vezérigazgatója.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek