Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A Bábolnai Nemzetközi Gazdanapok szerdai megnyitóján mutatták be nyilvánosan először a Gazdahitel–Gazdakártya programot. Minthogy az agrárium kisvállalkozói és őstermelői köre kimaradt a Széchenyi kártya ügyfelei közül, a gazdakártya lényegében annak mezőgazdasági honosítása – hangoztatta a témáról tartott sajtótájékoztatón Gráf József földművelésügyi miniszter.
Az új pénzügyi konstrukció hátterében a takarékszövetkezetek és a Takarékbank Zrt. áll.
Olyan, lényegében szabad felhasználású hitelről van szó, amelynek összege milliónkénti ugrással egy- és tizenötmillió forint közötti lehet, tájékoztatott Csicsáky Péter, a Takarékbank vezérigazgatója. Futamideje fél évtől másfél évig terjed, kamata a mindenkori bankközi kamat plusz három százalék, azaz jelenleg 10,7 százalék. A kezelési költség 0,8 százalék, így a teljeshiteldíj-mutató (Thm) 11,52 százalék. Mindezeket az unió támogatási szabályai szerint állapították meg. A MasterCard kártyát birtokosaik az erre felkészült helyeken hazai és külföldi vásárlásra, valamint bankautomatáknál (ATM) egyaránt használhatják. A kártyára a futamidő alatt természetesen vissza is tölthető a korábban igénybe vett pénz.
A hitelbírálathoz személyi azonosító adatok, adóbevallás, illetve az utolsó mérlegbeszámoló szükséges. Az átfutási idő legfeljebb tíz munkanap lesz, ígérte a vezérigazgató, aki azt reméli, hogy másfél-két éven belül 15-20 milliárd lehet a gazdahitel összege.
– A gazdakártyával tartoztunk a mezőgazdaságnak, végre a helyükre kerültek a dolgok – jelentette ki Varga Antal, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség ügyvezető igazgatója. A mezőgazdasághoz kötődő hét-nyolcszázezer főnek nyújthat a hitelkonstrukció új pénzügyi lehetőséget. A takarékszövetkezetek rendelkeznek a legkiterjedtebb országos fiókhálózattal, jelenleg 50-70 milliárd forint hitellel – az összes agrárkölcsön húsz százalékával – finanszírozzák a mezőgazdaságot, jellemzően a kis- és középvállalkozásokat.
A gazdahitelhez az Agrárvállalkozási Hitelgarancia alapítvány nyolcvanszázalékos kezességvállalást nyújt, a kölcsön összegétől függetlenül félszázalékos kezességi díjért – mondta Ulrich Anikó, a szervezet ügyvezető igazgatója. Ezen túlmenően tízmillió forint hitelig harmadik személy is vállalhat készfizető kezességet, 11 millió forint fölött pedig jelzáloggal is terhelhetik az ingatlant vagy a termőföldet.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu