Kína: nagyott nőtt az almaexport
Az előzetes becslések szerint, az ázsiai és közép-keleti országokban mutatkozó megnövekedett kereslet miatt, a mostani almaszezonban a kínai kivitel körülbelül negyedével fog gyarapodni, és eléri az 1,46 millió tonnát. Kína emellett fokozta az Európai Unióba irányuló exportját is.

Ugyanakkor e gyümölcs Oroszországi exportja csökkenni fog: az orosz gyümölcspiacot is elérte a válság, ezért a kínai alma iránt az eddigi legjelentősebb piacán is csökken a kereslet.
A hivatalos kínai statisztikák szerint 2008-ban összességében mintegy 1,17 millió tonna almájukat vette fel a külföldi piac. A körteexport 470 ezer tonnát tett ki, ezáltal 5%-kal növekedett az egy évvel korábbi mennyiséghez képest. Legjelentősebben a kínai szőlő kivitele nőtt: összesen 85 ezer tonna hagyta el az országot, ami 34%-kal több, mint egy évvel korábban. Ez utóbbinak a növekedése a délkelet-ázsiai, valamint a Kínával szomszédos ázsiai országok piacain meglévő nagyobb keresletnek köszönhető.
Kína az elmúlt évben 27 millió tonna feletti termésmennyiséget ért el, és egymagában kétszer annyi almát termesztett, mint Európa összesen.