Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat (MNVH) szervezésében 2010. október 28-án I. Magyar Vidékakadémia néven rendezvénysorozat indult útjára a vidéki életet és a széles társadalmi rétegeket is érintő kérdések feszegetésére. A megnyitó eseményt Budapesten tartották, ahol a Közös Agrárpolitika (KAP) változásairól, valamint a magyar uniós, soros elnökségi feladatok alakulásáról hangzottak el együttgondolkodásra felhívó előadások.
Közöttük Papp Gergely, az Agrárgazdasági Kutató Intézet tudományos munkatársának előadásában az előttünk álló, s vélhetően 2014-től megvalósuló, új Közös Agrárpolitikai lehetőségeit mérte fel, s vetett fel számos provokatív megjegyzést a tagállami érdekellentéteket, vagy egyezéseket kiemelve.
A kutatók különböző forgatókönyveket számoltak már végig és fejtették ki álláspontjukat, megállapítva, hogy kik lesznek a nyertesei és vesztesei a változásoknak. A kezdeti „vad és szélsőséges” valamint szignifikánsan különböző vízióktól, mára eljutottunk odáig, hogy bár az egyetértés és a kompromisszum még messze van, mégis néhány alapvető kérdésben már kezdenek kirajzolódni a legvalószínűbben megvalósuló szcenáriók körvonalai.
„Véleményünk szerint a mezőgazdaság az európai gazdaság stratégiai ágazata, emellett a mezőgazdaság és a vidék fontos eleme az európai identitásnak. A Közös Agrárpolitikának minden térségben lehetővé kell tennie a mezőgazdasági tevékenységek folytatását, a termőföld megművelését, aminek célja egyaránt lehet termékek vagy közjavak előállítása. Magyarországon, de közösségi szinten is igaz, hogy érdekünk agráradottságaink kihasználása. Ezért alapvető, hogy az Európai Uniónak 2013 után is erős Közös Agrárpolitikára van szüksége, vagyis a közösségi pénzügyi források nem csökkenhetnek.” – mondta el Papp Gergely.
Összegzésében elhangzott, hogy bár a KAP-reform döntési mechanizmusa bonyolult, Magyarország érdekérvényesítő ereje igen korlátozott, szerinte erőfeszítéseinket nem érdemes szétaprózni, felesleges teljes fronton kezdeményezni. Főleg olyan kérdésekben indokolt aktív „szövetségesi” politikát folytatni, amelyek elsősorban nekünk fontosak, mások figyelmét elkerülhetik, de nem reménytelen a többségi támogatás megszerzése. Ilyen témakör egyrészt, az I. pillér sorsa, pontosabban a közvetlen kifizetések odaítélésének szempontrendszere. „A vidékfejlesztési célok esetében, helyzetünkből adódóan nekünk két cél mellett kellene kitartanunk: az éghajlatváltozás által felerősített elemi károk megelőzésének, a bekövetkezett károk enyhítésének intézményes támogatására, illetve a vidéki munkahely-teremtés, a munkahely-megőrzés ösztönzésére.”
A program folytatódik november és december hónapban Ozorán, Győrben, Hódmezővásárhelyen és Hajdúszoboszlón.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu