Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A kormányfő szerint nincsenek oligarchák a nemzeti együttműködés rendszerében, de nagytőkésekre szüksége van a magyar gazdaságnak. Ezzel arra a parlamentben elhangzott kérdésre reagált, melyet Karácsony Gergely, az LMP képviselője tett fel. Az ellenzéki honatya azt akarta megtudni, hogy a kormány miért Fidesz-közeli oligarchák – például Simicska Lajos és Nyerges Zsolt, valamint az érdekeltségükbe tartozó vállalkozások, így például a Közgép Zrt. - érdekeit képviseli, miért nem a magyar emberekét, a kis és közepes vállalkozásokét, a gazdálkodókét.
Orbán Viktor szerint oligarcha az a milliárdos, aki közvetlen politikai hatalmat is akar szerezni a gazdasági súlya mellé, de ezt a Fidesz visszautasítja, mert a középosztály kezében fogja tartani a hatalmat.
A kormányfő Karácsony Gergelynek felhívta a figyelmét, ha bármely, az államhoz köthető gazdasági ügyben jogsértésről van tudomása, tegyen feljelentést, hiszen ez kötelessége is. Az LMP-s képviselő ezzel kapcsolatban közölte: így fog tenni, így tettek az előző ciklusban, és a közelmúltban is így jártak el, feljelentették például a földalapkezelő vezetőjét.
Az ellenzéki politikus az utóbbi hetekben egyre terebélyesedő földügyekre, vitákra utalva kijelentette, hogy „Ha azt gondolja, hogy bárki Magyarországon beveszi azt a szöveget, hogy Simicska Lajos nem a Fidesz embere, akkor ön nagyon naiv, miniszterelnök úr. Önt a választói úgy fogják lapátra tenni, mint a szocialistákat korábban, ezek miatt az ügyek miatt”.
Orbán szerint „egyszer már lapátra tették a választók, és fogják is még, függetlenül attól, hogy Karácsony Gergely szavainak sok köze nincs a valósághoz. Ez ilyen szakma, szokva vagyunk hozzá” – mondta, majd leszögezte: aki a magyar tőke ellen beszél, labancpolitikát folytat, amit a kormányfő elutasít.
Közben az LMP az Európai Unió csalás- és korrupcióellenes hivatalához is fordult: a párt szerint a földalapú támogatások egy része a Fideszhez köthető magánemberekhez folyjon be, amiből akár átláthatatlan pártfinanszírozást is megvalósulhat. A pályáztatás rendszere áttekinthetetlen, ami ellentétes az uniós szabályokkal, ráadásul nagyon sokszor olyan emberek nyernek el 20 évre nagy területek, akik sosem műveltek földet, és ehhez sem képesítésük, sem gépeik nincsenek. A cél egyértelmű: továbbadják bérbe a területet ezzel hektáronként akár 50-60 ezer forintot is kereshetnek munka nélkül, és tulajdonképpen így a semmiért kapnak pénzt. Ráadásul a bérlettel 2014 után elővásárlási jogot is szerezhetnek e területek megvételére.
Az MSZP sem ül babérjain: Gőgös Zoltán korábbi szocialista agrárállamtitkár folyamatosan tájékoztatja a nyilvánosságot az újabb és újabb ügyekről. Fejér megyében, Borsodban, Békésben akadtak újabb sérelmezhető földbérleti ügyekre.
A nemzeti Földalapkezelő Szervezet és az agrártárca közleményeket adott ki, ebben tájékoztatnak arról, hogy a tavaly ősszel megkezdett állami földbérleti akció során 65 ezer hektárt akarnak bevonni. Ebből 35 ezer hektárról már született döntés, ebből 16 ezer hektárt 2012-ben szerződtek le 426 gazdálkodóval. A hivatalos tájékoztatás szerint a földügyekben minden rendben zajlik.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu