Mit is (v)eszünk?

A vásárlók zöme nagyjából két nagy táborra oszlik: az egyik a csapból is folyó reklámok hatására szerzi be, a másik pedig a már otthon jól bevált termékek köréből válogatja össze a család, a gyerekek napi élelmiszer-szükségletét.

Hazai életPintér Csilla2004. 05. 27. csütörtök2004. 05. 27.
Mit is (v)eszünk?

Dilemma akkor adódik, amikor nem tudjuk eldönteni, hogy az egyre bőségesebb választékból melyik a legjobb, a legegészségesebb, a legbiztonságosabb, melyiket vigyük haza a gyereknek - a Kölyökbarát termék program védjegye rövidesen segít az eligazodásban.Civil kezdeményezésre indult a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség által felkarolt és nemrégiben meghirdetett program. Egy független szakértői bizottság elvégzi helyettünk az "előszűrőt", és egy mindenki által könnyen azonosítható védjeggyel (mosolygós, sárga gyermekfej kék mezőben) tanúsítja, hogy az adott termék magas minőségi követelményeknek felel meg, és a gyermek speciális igényeit figyelembe véve készült. Legyen szó élelmiszerről, játékról, ruháról, könyvről vagy mondjuk éttermi szolgáltatásról.

{p} A Kölyökbarát-védjegy a jobbnál jobb minőségű áruk közti választásban segít majd eligazodni. Hitelességének garanciája, hogy csak az a termék és szolgáltatás kaphatja meg e minősítést, amely a gyermek egészségét, testi és lelki fejlődését szolgálja. A védjegy kiadását szigorú minőségi vizsgálat előzi meg, és használati jogát évente meg kell újítani. Emellett folyamatosan ellenőrzik is az adott termék-szolgáltatás gyermekbarát minőségét. Az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület felmérése szerint a hazai fogyasztók 68 százaléka nem olvassa el az élelmiszerek címkéin a feliratokat, jelöléseket.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek