Aranylabda: Rodriék csalásáról beszélt egy szavazó újságíró
origo.hu
A Szent István Egyetemre jelentkező fiatalok számára jó hír, hogy a következő egy-két évben a gödöllői, budapesti és jászberényi karokon 11 milliárd forint értékű fejlesztést hajtanak végre. Mivel vonzza még az intézmény a leendő gólyákat? - erről kérdeztük Molnár József rektort.
- Nálunk is létfontosságú a toborzás, hiszen hallgatók nélkül nincs egyetem. Az persze cseppet sem mindegy, hogy milyen hallgatóink lesznek. Mi abban segítjük a továbbtanulók választását, hogy hitelesen tájékoztatjuk őket arról, mit tud a SZIE - válaszolta az intézmény vezetője. - Hat karunkon több mint tizenötezer diák tanul. Többségük Gödöllőn szerez diplomát. Az egyetemi központ város a városban: száznyolcvan hektáron terül el, a Duna és a Tisza vízválasztóján. Erdeje, parkja, strandja, legendás gyalogos-felüljárója is van, amely egyszerre vezet a vasútállomásra és a HÉV végállomására.
Gödöllő erőssége, hogy a Mezőgazdaság- és Környezettudományi Kar, a Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar, valamint a Gépészmérnöki Kar tanárai egymást kiegészítve tudják átadni a természet-, a műszaki és a gazdaságtudományoknak a valóságban is egymásba kapcsolódó ismereteit.
A budapesti Állatorvos-tudományi Kar Európában egyedülállóan három nyelven tanít, ezért egy magyar hallgató itthon is úgy érezheti magát, mintha külföldön szerezne diplomát. Az Ybl Miklós Műszaki Főiskolai Kar építőmérnököket, építészmérnököket képez a virágkorát élő építési piacra. A Jászberényi Főiskolai Kar a Jászság szellemi központja, többek között tanítói és informatikus könyvtárosi diplomát ad ki.
- Azért is érdemes hozzánk jelentkezni - érvelt tovább a SZIE rektora -, mert itt az alapdiploma megszerzése után iskolaváltás nélkül lehet mesterdiplomára, majd doktori fokozatra szert tenni.
origo.hu
borsonline.hu
travelo.hu
hirtv.hu
teol.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
mandiner.hu
origo.hu
nemzetisport.hu
origo.hu