Boszorkányos idők jönnek

Aki azt hinné, hogy a politika nem boszorkányság, az nagyot téved. Számos párt képviselője visszajáró vendég a Magyar Boszorkányszövetségnél, ahol a mágusok a választások jövőbeli titkait is kifürkészik? Lapunk ezért megkeresett néhány mágust, mondanák el, mit hoz április 9.

Hazai életO. Horváth György2006. 03. 31. péntek2006. 03. 31.
Boszorkányos idők jönnek

- Igazi boszorkány nem jövendöli meg a politikai helyzetet. Egy nemzet sorsa nem múlhat a jóslatokon, s én semmiképpen nem szeretném befolyásolni a végeredményt - mondta tartózkodóan Binger Vilmos. Ennek ellenére a tizenegyezer tagot számláló "boszitömörülés" főpapja is kifaggatta már a kártyákat. 99 százalékban biztosnak tartja azt az eredményt. Csakhogy...
- Tudom, de nem mondom. Ugyanis nem lenne etikus elárulni a prognózist. A jóslás bizalmas dolog, ami csak az ügyfélre tartozik - árulta el Binger boszorkány.
Kliensei közt szép számmal akadnak politikusok, akik igencsak megneheztelnének, ha az ellentábornak jósolna sikert. A közéleti szereplők törzsvendégek: 2-3 hetente kopogtatnak be a boszorkánykonyhájába. A választási jelöltek tehát nem bízzák magukat a pártprogramokra. A sikerhez a mágiától is várnak némi segítséget...
Nem nyugodtunk, kerestünk olyan boszorkányokat, akik hajlandók elárulni a jövőt.
- A kristálygömb a Fidesz győzelmét mutatja - állítja Abafi Cézár, a boszorkányok szövetségének szakrális vezetője. Igen szoros végeredmény várható, ám mindkét fordulóban a jobboldal nyer. A két nagy politikai erő azonban sokkal együttműködőbb lesz a következő négy évben, mint eddig. Nagy koalíció ugyan nem várható, de némi megegyezésre hajlanak majd a pártok - legalábbis a gömb ezt ígéri.
Lui Padre mestermágus-boszorkány nagymester lapunknak még 2006. január 30-án juttatta el jövendölését. Mit látott hónapokkal előre polgári nevén nevezve Papp Lajos?
 "A mostani jóslat magasabb rendű lényei azt kommunikálják, hogy manapság elsősorban a kormány és a pártok tagjainak maguknak kell szellemileg megváltozniuk, hogy elérjék céljaikat, az ország népének életvitelét, sorsát jobbra tudják fordítani. A jövendölési formulák előrejelzései alapján a mostani választási időszakra a következő események várhatók:
2006. április 2. A két nagy párt, mind az MSZP, mind a Fidesz, a saját egyéniségét szeretné megmutatni. Ez a nap igen kedvező szűrőszerepet mutat: az egymással szembeni hadjáratuk, kampányolásuk során egyértelművé válik, hogy az adott pártot valójában mi is mozgatja igazán.
2006. április 9. A választás első fordulójának napja felfokozott, harcias, agresszivitást mutat. A pártok e napra koncentrálva befolyásolják az embereket, mely nem tartogat hirtelen fordulatot, a papírforma valósul meg: a két nagy párt fej fej melletti küzdelmében a Fidesz győz.
2006. április 16. A két forduló közti időszakban ez a nagy nap. Mindenkinek szembesülnie kell eddigi cselekedeteivel, s radikálisan át kell rendeznie dolgait. Mind erősebb a pártok közti ellenségeskedés, a külvilág előtt leplezetlenné válik egymás kritizálása.
{p}
2006. április 23. A választás második fordulója óriási meglepetést, hirtelen fordulatot tartogat. Nem a papírforma jön be. E nap az előző időszak eseményeinek átgondolására késztet. Ugyanakkor, mivel egyesek sokat akarnak, kifáradnak, nem tudnak szellemileg újítani, csak a maguk útját járják, nem haladnak előre. Ekkor mutatkozik meg a szellemi tevékenységen felülkerekedő üzleti spekuláció: vagyis az, hogy az ígérgetéssel mennyi szavazatot lehetett megvenni. A pártok nem riadnak vissza a diplomáciai lépésektől sem, amivel befolyásolnák a választási eredményeket ellenőrző külföldi szerveket. (Utóbb kiderült, hogy külföldi megfigyelők nem lesznek - a szerkesztő megjegyzése.) A két nagy párt fej fej melletti küzdelmei során a különlegességek és a meglepetések árán a már vesztesnek hitt párt a semmiből tör előre, és megnyeri a választást. Ez a párt a most is hatalmon lévő MSZP lesz.
2006 ősze. Az őszi önkormányzati választásokon úgyszintén a parlamenti választáshoz hasonló események várhatók."
Végezetül táblázatunkban ideidézzük, mit mondanak a hivatalosabb esélylatolgatók a választásról.

A pártok támogatottsága az összes megkérdezett között (%):*

MSZP
Szonda-Ipsos: 30
Medián: 37
Gallup: 30

Fidesz
Szonda-Ipsos: 28
Medián: 32
Gallup: 32

SZDSZ
Szonda-Ipsos: 3
Medián: 5
Gallup: 4

MDF
Szonda-Ipsos: 2
Medián: 3
Gallup: 2

*A felméréseket március közepén készítették a közvélemény-kutató cégek.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek