Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Eladtak minket, az anyjuk szemit! - így kommentálta egy ápolónő az egri Markhot Ferenc Kórházban, hogy a Heves megyei közgyűlés megszavazta: írjanak ki pályázatot, s adják működtetésbe az intézményt. A döntés ellen tüntetéssel tiltakoztak, és sztrájkot terveznek a kórházban.
Kép:
Legfeljebb abban ért egyet Eger város és a megye önkormányzata, hogy a félmilliárd forintos adóssággal küzdő Markhot kórház anyagi helyzete súlyos, ám a megoldás módjában már heves viták dúlnak. A megyeháza előtt tüntető tömeg megpróbálta megakadályozni, hogy a képviselők megszavazzák azt a javaslatot, mely szerint kiírják a pályázatot a gyógyintézet működtetésére. Az egri épületek falait falragaszok lepték el, szövegük szerint a megyei vezetők célja, hogy „egyéni érdekeiknek megfelelő mutyival átjátsszák a Heves megyei kórházat egy botrányairól elhíresült cégnek, a Hospinvest Zrt.-nek!
A hangos - népzenével és dobszóval kísért - egész napos demonstráció részvevői azt mondták: ha a megye nem birkózik meg a „több sebből vérző" kórház fenntartásával, engedje azt át a városnak. Eger közgyűlése valóban meg is szavazta előző nap, hogy hajlandó átvenni és költségvetési intézményként üzemeltetni a gyógyító intézményt. S ettől még a közgyűlésen felszólaló kórházigazgató sem tudta eltántorítani a testületet, pedig Sebes Gábor doktor kockázatosnak nevezte e lépést. Nem hagyták magukat befolyásolni a megyei önkormányzat képviselői sem, voksaik többsége ugyanis a működésbe adást támogatta november 30-án - a tüntetők nemtetszésétől kísérve.
A két önkormányzat hajba kapott, s a baloldali vezetésű megye közgyűlési elnöke, Sós Tamás kijelentette: a jobboldali többségű Eger polgármestere, Habis László valótlant állít, amikor azt mondja, ők „a pályázat látszatát keltik" csupán, s valójában a Hospinvest számára írták ki a pályázatot.
Ez a cég szerezte meg korábban a hatvani és a gyöngyösi, valamint a parádfürdői kórházat is, ezért sokak szerint félő: ha Egert is „beveszi", versenytárs nélkül diktálhat Hevesben, s ennek a betegek fizetik meg az árát. Az orvosok és ápolók idegesek, állásukat féltik. Tudják, hogy Gyöngyösön például minden harmadik dolgozótól megvált az új gazda.
- A megye lemondott rólunk. Most azért tárgyalunk a kórház vezetésével, mert ragaszkodunk a közalkalmazotti jogviszonyunkhoz. A működésbe adás pedig ezt veszélyeztetné - nyilatkozta lapunknak Hegyaljai Judit, az Egészségügyi Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (EDDSZ) helyi érdekképviseleti vezetője. A szakszervezet és a sztrájkbizottság kilátásba helyezte, hogy december 6-ától csak a sürgős eseteket látják el, és csupán életmentő beavatkozást végeznek. Lapzártánk idején még nem dőlt el, lesz-e munkabeszüntetés. A sztrájk minden egyes napja a számítások szerint 15 millió forint veszteséget okozna az eladósorba került kórháznak.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu