Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A Magyar Fejlesztési Bank október 14-én Budapesten tartotta MFB Napok 2008 címmel regionális rendezvénysorozatának záróeseményét. A konferencián vállalkozók, önkormányzati döntéshozók és fejlesztési szakemberek közvetlenül tájékozódhattak a MFB által kínált kedvezményes finanszírozási lehetőségekről.
Többek között szó esett arról is, mennyiben érinti a nemzetközi pénzügyi válság Magyarországot.
Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter előadásában kifejtette, hogy bár a hazai bankrendszer stabil, a vállalkozók helyzetét nehezíti majd a külpiacok szűkülése és a hitelek drágulása. Ezért dolgozta ki a kormány azt a hatásában 807 milliárd forintos csomagot, amely a kis- és középvállalkozások könnyebb forráshoz jutását kívánja biztosítani.
A válság átvészelését többek között az állam azzal segíti a kisvállalkozások számára, hogy az eddig pályázható 6 millió forint összegű mikrohiteleket 10 millióra, az öt év futamidőt pedig két év türelmi idő mellett tíz évre emeli. Eggyel nagyobb kategóriában 10 millió forint feletti kölcsön esetén az állam jótáll a vállalkozó helyett a hitel öszszegének 80 százalékáért, mely intézkedés a bankok kockázatát csökkenti, így azok bővíthetik – a válság miatt megtépázódott – hitelre fordítható forrásaikat.
Bajnai Gordon többek között azt is elmondta, hogy a kedvezményes hitelek feltételeit a megnehezült körülményeknek megfelelően enyhítik az újonnan jövő és a már támogatásban részesült vállalkozóknak egyaránt. „Mindent megteszünk, hogy ne néhány remegő kezű New York-i brókeren múljon az ország stabilitása” – összegzett a miniszter.
Aladics Sándor, a Magyar Fejlesztési Bank vezérigazgató-helyettese részletesen szólt a bank kedvezményes régi és új hiteleiről. A válságra utalva megjegyezte, „van pénz”, és javasolta a jelenlévőknek a pályázást. Beszélt arról, hogy a vállalkozók és az önkormányzatok igényeit komolyan figyelembe véve tervezi meg az MFB a hitelprogramjait. „Arra törekszünk, hogy azoknak a kisvállalkozásoknak is biztosíthassunk beruházási hitelt, amelyek a kereskedelmi bankok szűrőjén nem férnek át.”
Végül dr. Erős János, az MFB vezérigazgatója összegezte a rendezvénysorozat tapasztalatait: „Az egyes régiókban eltérő intenzitással ugyan, de erős beruházási és fejlesztési szándékkal találkoztunk.” Erős János a válság ellenére bizakodó, mert – mint zárásképpen elmondta – „az Új Magyarország Fejlesztési Terv és a regionális fejlesztési tervek, beleértve a kistérségieket is, első alkalommal találkoztak az MFB széles körű fejlesztési forrásaival”.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu