Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Otthonülős vakáció elé nézünk az idén: a családok kétharmadának nem jut nyaralásra. Tíz utasból nyolc takarékosságból hazai célpontot választ, legtöbben a Balatont fedezik fel. Az iskolapadból épp most kiszabaduló lurkókat táborok százai csábítják. Az árak néhol izzasztóak. Ám semmi vész, az olcsó kempingezés is lehet romantikus.
Óvatos duhajként tervezünk az idei nyárra, derítették ki a közvélemény-kutatók. Újra divatba jön a kempingezés, és egyre többen pattannak drótszamárra, hogy megspórolják a benzinpénzt. Várhatóan nem a horvát, hanem a magyar tenger lesz a sláger. És a Tisza-tó mentén is mind szívesebben vernek sátrat honfitársaink.
Még így is csak minden harmadik családnak telik kiruccanásra – állítja az Ecostat Gazdaságelemző Intézet. Az útrakelők közül a legtöbben hazánk térképét böngészik szállás után kutatva.
Százból csak tizenöt család engedhet meg magának belföldi és külföldi pihenést is. Sokan nem mernek előre tervezni, ezért még az is az utolsó pillanatban foglalja le az útját, aki végül úgy dönt, futja neki külföldi vakációra – ezt tapasztalták az utazási irodák. A repülős családi túrák többnyire az álmok birodalmába tartoznak. Reneszánszukat élik a buszos körutazások, főleg a középkorúak hajlanak rá, hogy józanul itthon hagyják az autójukat.
A nyaralás legtöbbünknek csak egy-egy hosszabb kirándulást jelent majd – derül ki a Magyar Turizmus Rt. közleményéből. A nyári kikapcsolódást tervezők 60 százaléka csak 1-3 éjszakát tölt az otthonán kívül, és csupán minden harmadik háztartás költségvetésébe fér bele egy négynapos, netán egy egész hetes kikapcsolódás. A hazai vendéglátókat és szállásadókat mindez nem hangolja le, a Turizmus Rt. reményei szerint ugyanis itthon rekordösszeget – nagyjából 186 milliárd forintot – költenek el majd honfitársaink.
A gyerektáborok választéka idén is szédítő – határ a csillagos ég és a szülő pénztárcája. Az a nebuló, aki szünidőben hagyja magát rávenni a nyelvtanulásra, Siófokon például tíz napon át 45 angolórát vehet a Miénk Itt a Tábor Közhasznú Alapítvány jóvoltából. A táborok itt 75 ezer forintba kerülnek, és akad a kínálatukban csepűrágó-tanoda és számítástechnikai képzés is.
Zánkán többek közt azokat várják, akik modellkedésről álmodnak: sminkelést, színpadi mozgást tanulhatnak, turnusonként 40 ezer forintért. A kihívásokra vágyó kamaszok ugyanott sziklamászással tarkított túlélőtáborban tehetik próbára kitartásukat. Ha a csemete a dél-amerikai fociedzők temperamentumára vágyik a Balatonnál, ez 45 ezer forintba kerül a Carlos Brazil Focisuli ajánlatában.
Igen népszerűek a lovas üdülések. A Győr melletti Sokorópátkán 30 ezer forintért hat napon át napi kétszer pattanhat nyeregbe az aprónép. A mezőtúri Pónilovas Tanyán egy hasonló „ottalvós” turnus 18 ezer forinttal egyenlíthető ki.
A napközis táborok napjában 2000–5000 forintba kerülnek, legdrágábbak az úszótanfolyammal vagy nyelvi kurzussal egybekötött hetek. A kecskeméti ifjúsági otthonban például gumidominóznak, tündéreket képeznek, az egri vártáborban pedig megfejtik Gárdonyi titkosírását, és a zárónapon még ágyúszóval vitézzé is avatják a diákokat.
Derűlátón reméljük, hogy a vakációzó gyerekek a válságos időkben is jól szórakoznak majd. Egyrészt azért, mert a szülők – jó szokásuk szerint – az utolsó fityingjüket is leperkálják, hogy legalább a kölyök jól érezze magát. Másrészt, mert a lurkók sokkal jobban élveznek egy szúnyogzenés tiszai vadkempingezést a nagypapától kölcsönkért NDK-s kempingfelszereléssel, mint egy rongyrázós wellness-hétvégét.
Egyébként, ha otthon maradunk, lassan az is felér egy túlélőtáborral...
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu