Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Az Egyesült Államok történelmének egyik legfeketébb napja volt az, amit az amerikaiak csak 9/11-ként emlegetnek. A World Trade Center 2001. szeptember 11-i lerombolásának következtében 2974 ember lelte halálát. Azok közül, akik megúszták a tragédiát, vagy éppen csak szemtanúk vagy segítők voltak, sokan azóta is betegek.
Fotó: REUTERS
A szálló por okozta asztmában 25 500 ember betegedett meg. Még ennél is többre, 61 ezerre becsülik a terrortámadás azon szemtanúinak számát, akik az azóta eltelt időben poszttraumás stressztől és az ennek következtében kialakuló idegi-lelki egészségügyi problémáktól szenvednek.
Nyolc éve, szeptember 11-én reggel körülbelül 409 ezer ember tartózkodott a tornyok közelében. Reprezentatív felméréssel több mint egynegyedüket kikérdezték az egészségi állapotukról. A felmérésben résztvevők mindnyájan felnőttek, irodai dolgozók, a területen lakók, járókelők, mentőmunkások. A leginkább érintettnek azok a mentőmunkások bizonyultak, akik a romok eltakarításában vettek rész: 21 százalékuknál alakult ki később asztma. Legkevésbé az „éppen arra járók” betegedtek meg, akik csak egy napot töltöttek a helyszínen, de náluk is 9 százalékos az asztma gyakorisága. A teljes érintett lakosság esetében 3 százalékos a betegség előfordulása.
Míg az asztmás megbetegedések száma és súlyossági foka az idő előrehaladtával némileg csökkent, addig a poszttraumás betegek ma többen vannak, mint közvetlenül az esemény után. A megkérdezettek 19 százaléka számolt be szorongásról, álmatlanságról, depresszióról, pánikbetegségről és számos kisebb-nagyobb tünetről.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu