Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Egy minapi felmérés eredményei alapján kiderült: a fejlődő országok lakosai jóval aktívabban és több időt töltenek internetezéssel.
A TNS Global kutatása az online kultúrát hivatott felmérni, ezért 46 országban mintegy 50 ezer embert kérdeztek meg internetezési szokásairól, akik így gyakorlatilag a világ internetező közönségének 90 százalékát reprezentálják.
A Digitális Élet elnevezésű kutatás egyik fontos megállapítása, hogy a fejlődő országok fogyasztóinak online aktivitása jócskán megelőzi egyes fejlett államok lakosaiét. A kutatás szerint Egyiptom (56%) vagy Kína (54%) nagyobb arányú digitális elkötelezettséget mutat, mint olyan érett piacú államok, mint Japán (20%), Dánia (25%) vagy Finnország (26%). – olvasható az ELTE hírlevelében.
A fejlődő országokban ráadásul sokkal lelkesebbek az internetezők: blogolnak, kommentelnek, tartalmakat osztanak meg egymással. Kínában például ötből négy, Brazíliában pedig minden második internetező ír blog- és/vagy fórumbejegyzéseket, míg ugyanez az amerikaiak mindössze harmadára igaz. Érdekes, hogy fotófeltöltés szempontjából a thaiföldiek a legaktívabbak, ugyanis körükben már 92 százalék tett ilyet, míg Japánban csak 28, Németországban pedig 48 százalék élt a lehetőséggel.
Az internetezők ma már átlagosan több időt töltenek a közösségi oldalakon, mint e-mailezéssel, annak ellenére, hogy az előbbi csak az elmúlt néhány évben került be a főáramú internetes szolgáltatások közé. Az adatok szerint az olyan gyorsan fejlődő piacokon, mint Latin-Amerika, a Közel-Kelet vagy Kína, az internetezők átlagosan 5,2 órát töltenek hetente a közösségi tartalmak böngészésével, míg elektronikus levelezésüknek heti 4 órát szentelnek. A fejlett országok lakói ezzel szemben jobban ragaszkodnak az e-mailekhez: mintegy 5,1 órát töltenek levelek olvasásával és megválaszolásával, míg a közösségi lapokra heti átlagban 3,8 órát szánnak.
Érdekes megnézni a közösségi kapcsolatok számát is az egyes nemzeteknél. E tekintetben a malajziaiak állnak az élen, akiknek átlagosan 233 barátjuk van, de az online nyilvántartott ismeretségek számában a brazilok (231 fő) és a norvégok (217 fő) is élen járnak. A listát a dél-koreaiak (50 fő), a tanzánok (38 fő) és a japánok (29 fő) zárják. A szakértők szerint ennek hátterében az egyes nemzetek kapcsolat-definíciójának különbsége áll, s azok a kultúrák, ahol a szorosabb barátságok fontosabbak, hátul helyezkednek el a listán.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu