Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A lakótelepi gyerekeknek nemcsak a malaccal meg a pulykával, de a kutyával is meg kell ismerkedniük – ebben segített egy egri program.
A kutyák okozta baleseteket jórészt az okozza, hogy a gyerekeknek fogalmuk sincsen, hogyan közelítsenek a négylábúakhoz – vélik az állatvédők. Egy egri lakótelepi iskolában például nemrég a Vidám Mancsok Állatvédő Egyesület tagjai tartottak bemutatót a diákoknak – mindezt egy program jóvoltából tehették. Az eseményen stílszerűen négy terápiás eb is részt vett, s társaságukban a nebulók meggyőződhettek arról, hogy még a doberman is lehet barátságos, ha helyesen bánnak vele.
Az egyesület elnöke, Botka Tímea bizonyos benne, hogy a helyes állattartást ma már tanítani kell. Az óvodától a középiskoláig érdemes beszélni arról a felelősségről, amit a házi kedvencek jelentenek. Több okból is hasznos, ha a gyerekeknek megtanítják, miképpen válasszanak háziállatot, hogyan gondoskodjanak a négylábú cimboráikról. A családban ugyanis jobb dolga lehet a jószágnak, ha a csemete tudja, mekkora helyre, milyen alomra és törődésre van szüksége a kutyának, cicának. Természetesen arra is kioktatják az egri gyerkőcöket, hogyan viselkedjenek, ha támadásba lendül egy kutya, s szeretnének ép bőrrel kikerülni a találkozásból.
A barátkoztató program tanulsága, hogy nem az eb fajtájától függ, agresszív állat válik-e belőle, hanem a vérmérsékletétől és attól, hogyan foglalkoznak vele. A gyógyító célra használt terápiás kutyákat például két hónapos koruktól tanítják, s képzésük másfél évig tart. Egy jól kiképzett eb nemcsak hogy nem félelmetes, de a mozgássérült és fogyatékkal élő gyerekeket is jól fejleszthetik vele.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu