Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Thaiföldön gyilkolt a madárinfluenza. Az ország a világ negyedik csirkeexportőre, ezért félő, hogy járvány alakulhat ki.
Egy thai madártelepen okozott tömeges fertőzést és elhullást a betegség. Thaiföld azért nagyon veszélyes hely e szempontból, mert az ország az utóbbi időben a világ 4. legnagyobb csirkehús exportőrévé nőtte ki magát, azaz a világ számos pontjára visznek madárhúst, így a világjárvány kialakulása még inkább valószínűsíthető.
Az ottani állategészségügyi-hatóságok intézkedtek: leölték a telep szárnyasait, s a környező településeket három hetes karantén alá vették.
Ha késő ősz, akkor madárinfluenza. Az utóbbi években hozzászokhattunk, hogy október végén, november elején rendre megjelenik az évek óta rettegett betegség. Elsőként általában a távol-keleti országok valamelyikében bukkan fel a kór, hogy néhány hét múlva már Európához egyre közeledjen a betegség előfordulása, majd elszigetelt jelenségként itt-ott az öreg kontinensen is bemutatkozzon. Eddig még nem tört világméretű és katasztrofális hatású járvány. Sem a baromfiak – főként víziszárnyasok - között, sem az emberről emberre terjedő vírusváltozat létét nem sikerült bizonyítani. Tegyük hozzá rögvest, hála a mindenhatónak!
A tudósok szerint ugyanis éppen ennek a H5N1-re keresztelt influenzavírusnak van nagy esélye arra, hogy bejutva az emberi szervezetbe, ott mutációt képezve egy olyan vírus törzs alakuljon ki, amely világméretű járványt okoz, s nagyon sok millió ember halálát okozza majd. Hasonlóan az I. világháborút követő spanyolnátha-járványhoz.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu