Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A dél-koreai Ulsanban lévő régészeti lelőhelyen a minap fedezték föl azt a sziklarajzot, amely több mint negyvenhat nagyméretű bálnát ábrázol.
BÁLNAVADÁSZAT SZIKLARAJZON.Az állatok környékén szigonyt tartó emberek láthatók, amint éppen igyekeznek ledöfni a bálnát. (Közöttük egy olyan férfi is szerepel, aki a csónakban áll, és szigonyát már bele is döfte a hatalmas tengeri emlősbe.) A régészek szerint a most fölfedezett sziklarajz nyolcezer esztendős, ami annak a nyilvánvaló bizonyítéka, hogy az emberek már akkor is vadásztak a bálnákra.
{p} GLOBÁLIS FÖLDFIGYELŐ RENDSZER. A napokban fejeződött be Tokióban a földfigyelő csúcsértekezlet, amelynek résztvevői elfogadták a teljes földfigyelés 2015-ig szóló munkatervét. Az újonnan létesített rendszer a már ma is működő műholdas és szárazföldi figyelőrendszerek által szolgáltatott adatokat egyesíti és teszi hozzáférhetővé a kormányzatok számára. Birtokukban olyan információcsere jöhet létre az egyes kormányzatok között, amely - többek között - lehetővé teszi az összehangolt, együttes föllépést az olyan ügyekben, mint az éghajlatváltozás és következményei, a természeti katasztrófák és az emberi tevékenység által okozott katasztrófák következményeinek hatékony csökkentése, valamint a különféle betegségek elleni közös küzdelem.
MEDDIG NŐHETNEK A FÁK? A közismert bölcsességből már tudjuk, hogy a fák nem nőhetnek az égig. De akkor hol a növekedésük legfelső határa? Az észak-arizonai Flagstaff egyeteme kutatócsoportjának megállapítása szerint ez a határ százharminc méter, mivel legföljebb eddig képes följutni a víz a fák ágaiban a nehézségi erő ellenében.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu