Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Űrprogram a Holdra
Miközben az amerikai űrkutatási hivatal (a NASA) szondái már a Plútót veszik célba, illetve Naprendszerünk határán kutakodnak, a tudósok nagyszabású programot dolgoztak ki legközelebbi égi kísérőnk meglátogatására. A most ismertetett, 104 milliárd dolláros terv szerint 2018-ban indul az expedíció, amelynek keretében hat űrhajós landol a Holdon azzal a céllal, hogy előkészítsen egy majdani emberes Mars-utazást. Ehhez az elkövetkező években új űrhajót, illetve új hordozórakéta-rendszert is ki kell fejleszteni, amelynek technikai kiindulásához az Apollo űrhajókat veszik alapul, modernizált és megnagyobbított változatukkal indul majd a Holdra a legénység.
Hogyan lehet tökéletesebb?
Nemrégiben mutatatta be az IBM amerikai számítástechnikai vállalat azt a speciális összesítését, amit a legkülönbözőbb forrásokból, így a szerelők jegyzőkönyveiből, javítási naplókból, tesztekből, vásárlói véleményekből, szervizek és márkakereskedők adatbázisaiból gyűjtött össze adott autótípusokra, illetve azok egy-egy alkatrészére vonatkozóan. Az adathalmazból az autógyártók meríthetnek a legtöbbet, mert ebből kiderül számukra, hogy melyek azok az alkatrészek, amelyek a leggyakrabban meghibásodnak. Azok tökéletesítésével elkerülhetők a váratlan események, és még ritkábban lesz szükség a javítóműhely fölkeresésére. Az adatok elemzése révén a gyártók tovább növelhetik az autógyártás színvonalát, illetve bővíthetik garanciális vállalásaikat.
Vízen száguld a kétéltű
Szárazon és vízen egyaránt otthonosan mozog a Splash névre keresztelt autó, amelyet Londonban mutattak be. A mindössze nyolcszáz kilogrammos, különleges jármű nagy teljesítményű motorja révén könnyedén gyorsul kétszáz kilométeres óránkénti sebességre az úton, de igazán a vízben alakít nagyot. Az autóra szerelt propellerek - gombnyomásra - behúzott állapotukból kiemelkednek, és forogni kezdenek. A gyorsuló forgó mozgás hatására a kocsi szintén kiemelkedik a vízből, majd szárnyashajó módjára robogni kezd a felszínen, miközben az óránként kilencven kilométeres sebességet is elérheti.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu