Partra vetett cet a pesti rakparton

A jelenleg igencsak lehangoló állapotban leledző Közraktárak helyett 2010 második felére elkészülhet a világhírű holland építész, Kas Oosterhuis alkotása, a CET névre keresztelt szórakoztató központ.

KultúraKovács Réka2009. 04. 01. szerda2009. 04. 01.
Partra vetett cet a pesti rakparton

A héten kezdődnek el a CET=Central European Time (közép-európai idő) építési munkálatai, s várhatóan 2010 végére kerül átadásra az új központ. A projekt célja a kultúra és az üzlet összekapcsolásával olyan multifunkcionális épületek létrehozása, melyek megfelelnek a 21. század elvárásainak. A meglévő épületek megújítása mellett egy új is helyet kap, mely Budapest legújabb építészeti jelképévé válhat. Ezt erősíti a tény, hogy a világhírű holland építész alkotása, a tervezési folyamat innovatív mivoltáért az Autodesk elismerésében részesült.

A név (CET) Budapest központi szerepét hivatott erősíteni, mely a Fekete-erdőtől a Fekete-tengerig áramló Duna tengelyében fekszik. A 160 méter hosszú, acélvázas üveg- és alumíniumburkolatú épület egyszerre lesz koncertterem, bevásárlóközpont, gasztronómiaicentrum és művészeti alkotás. Az építész nevéhez köthető a „szoborépületek” koncepciójának kidolgozása, melynek lényege, hogy a forma már nem a funkciót követi, hanem mindössze megengedi azt. Ezzel a felfogással egy egészen új dimenziót nyitott meg az modern kori építészetben.
A projekt másik nagy előnye, hogy Budapesten elsőként itt nyitják meg a gyalogosok előtt valóságosan is a Duna-partot, amit egy 200 méteren át húzódó teraszon lehet majd megközelíteni. Végre lesz egy hely, ahol mind a budapestiek, mind a turisták a parton üldögélve élvezhetik az eléjük táruló meseszép budai panorámát.

A projekt felvezető programjaként rendezték meg a  a street-art művészek alkotásaiból összeállított rendezvényt, melyről a további felvételeket bármelyik képre kattintva a galériában tekinthet  meg.  A deszkabálna Szőke Gábor szobrászművész alkotása, a street-art munkák pedig Kovács Budha Tamás, Orosz Richárd, Stark Attila, Szigeti Árpád és Tábori András művei.

A projektről további információt a CET Budapest honlapján talál.

Kattintson a fotóra és megnyílik a képgalériánk!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek