Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Sebők János Az utolsó dalt a halál játssza című új könyvében a rock klasszikusainak rejtélyes halálai után nyomoz. Kiderül például, hogy az AIDS-ben elhunyt Freddie Mercury a színész Burt Reynoldsba volt reménytelenül szerelmes, illetve egy hongkongi rajongó 1000 eurót fizetett John Lennon egyetlen hitelesített hajszáláért.
Ha a rock halott és élő klasszikusai ha nem is népszerűbbek Jézusnál, de ők is világszerte ikonná váltak – vélekedik Sebők János. Civilizációnkat, kultúránkat, életformánkat képviselik. Kiválasztottak. Elfogadottak. Megkerülhetetlenek. Kortalanok. Határtalanok. Módosítanunk kell tehát az ismerős mondást: nemcsak a rock, de az igazi rocksztár is lehet örök és halhatatlan. A szerző stílusosan megjegyzi: bizonyosan van élet a halál után is, mert ha végigpillantunk ezeken a listákon, akkor nem lehet kétséges: van feltámadás, aminek a zenéjét azonban a halál játssza.
Magyar orvos is kezelte a Queen énekesét
A Queen énekesének, Freddie Mercurynak a halála kevésbé rejtélyes, őt az AIDS ragadta el 1991. november 24-én. A róla szóló fejezetben olvashatunk arról, hogy leginkább a müncheni meleg közösségeket kedvelte, ezért is vásárolt ott magának házat. De bárhol koncerteztek a világban, amíg zenésztársai a szállodában pihenték ki a fellépéseket, ő belevetette magát az éjszakába, s végig látogatta a meleg bárokat. A busafejű, lapátkezű, faragatlan férfiakat kedvelte és reménytelenül szerelmes volt az amerikai színészbe, Burt Reynoldsba. Sebők megszólaltatta a világszerte elismert sebészt, dr. Pusztai Ildikót, aki Párizsban kezelte a HIV-fertőzött rocksztárt: mindketten tudták, hogy menthetetlen.
A szerző egyébként készülő következő kötetében idézi majd az amerikai Forbes magazin listáit, amelyek a legtöbbet kereső halott hírességek után ömlő bevételek alapján készültek. Tavaly ismét Elvis Presley volt a listavezető, aki 52 millió dolláros jövedelmével jelentősen meghaladta az éppen topon lévő férfi és női sztár – Justin Timberlake 44, Madonna 40 millió – bevételeit. Az örökösöknek, jogtulajdonosaknak van tehát mit a tejbe aprítaniuk. Az utolsó dalt ugyan a halál zenélte, egyszersmind a kezükre játszotta a kiapadhatatlan aranybányát is. Az életrajzi filmek, könyvek, emlékmúzeumok, csecsebecsék, évfordulós kiadványok, retródivat, átdolgozások mellett a popkultúra emléktárgyainak elárverezése után is dől a pénz.
Ezer euró John Lennon hajszáláért
Egy hongkongi rajongó 1000 eurót fizetett John Lennon egyetlen hitelesített hajszáláért, George Harrison aláírt maszatos éttermi szalvétája 1000 dollárért kelt el, a While My Guitar Gently Weeps című dalának kéziratáért 300 ezer dollárt fizettek, Jimi Hendrix gitárját a clevelandi Rock and Roll Hall of Fame múzeum 168 ezer dollárért szerezte meg.
Külön fejezet szól e gyűjtőszenvedélyről: az Egyesült Államok újgazdag köreinek nagy divatja Beatles, Rolling Stones, Pink Floyd, Led Zeppelin, Who, Elvis Presley, Jimi Hendrix, John Lennon, Freddie Mercury relikviákkal díszíteni a lakást. Sok tehetős gyűjtő napjainkban nem Gauguin-festményt vagy Picasso-grafikát tesz a szobája falára, hanem a popkultúra örök értékeit: eredeti Jimi Hendrix-gitárt vagy dedikált Elvis Presley-lemezborítót.
Bármelyik fotóra kattintva megnyílik képgalériánk!
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu