Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Pósa Lajos tanár, költő, lapszerkesztő halálának 110. évfordulójára emlékezve nemrég megkoszorúzták a budapesti Fiumei úti temetőben a sírját és a Városligetben a szobrát, ahol a költő dédunokaöccse, Pósa Zoltán író, költő, újságíró tartott emlékbeszédet több mint ötven felvidéki irodalombarátból álló delegáció előtt.
Az emlékutat és az ünnepséget Pósa Homoly Erzsó, a Muskátli című gyermek-ifjúsági folyóirat főszerkesztője és férje, Pósa Dénes, a nemesradnóti református gyülekezet világi vezetője, főgondnoka szervezte meg. Pósa Zoltán beszédében felidézte, hogy Jókai Mór az Üstökös című folyóiratának hasábjain közölte Darázs álnéven dédnagybátyja három költeményét, s ezzel elindította a magyar költészet égboltján Pósa Lajos költői pályáját. Arany János, Kosztolányi Dezső, Gárdonyi Géza, Tömörkény István, Bródy Sándor és mások kimondják, leírják, hogy Pósa a legméltóbb szellemi utódja Petőfi Sándor, Arany János, Tompa Mihály népi-nemzeti gyökerű költészetének. Ő a magyar gyermekirodalom és annak két úttörő fóruma, a hamar megszűnt szegedi Jó Barát és a legendás Én újságom című folyóirat megteremtője, ezenkívül a soknemzetiségű Budapest magyarrá avatója.
Verseivel divatba hozta a századvég bús-borongós hangulatában az életörömöt, valamint a felvidéki, hegyvidéki, az alföldi magyar tájak szeretetét. Azt hirdette, hogy a hazaszeretet, a szülők iránti határtalan tisztelet, az élet értékeinek megbecsülése és mindenekelőtt a feltétel nélküli istenhit vezérelheti vissza a magyarságot és az emberiséget az egyetemes pusztulás apokaliptikus ösvényeiről. Életműve nem kevesebb, mint nemzetmentő irodalom.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu