Idei százezredik látogatóját köszöntötte a ferihegyi Aeropark Repülőmúzeum

A Légiközlekedési Kulturális Központ tíz évvel ezelőtt vette át a ferihegyi repülőmúzeum üzemeltetését, és kezdte meg az addigra igencsak leromlott állapotú repülőgépek felújítását, a gyűjtemény fejlesztését. Az Aeroparkban jelenleg 18 repülőgép és helikopter, számos oldtimer minősítésű repülőtéri földi kiszolgáló jármű, és öt szimulátor tekinthető meg.

KultúraMW 2024. 11. 20. szerda2024. 11. 20.

Kép: A repülőtér éjszakája az Aeroparkban, Fotó: Bruzák Noémi, Forrás: MTI

Idei százezredik látogatóját köszöntötte a ferihegyi Aeropark Repülőmúzeum
A repülőtér éjszakája az Aeroparkban
Fotó: Bruzák Noémi Forrás: MTI

Idén is több mint százezren látogattak el az Aeropark Repülőmúzeumba, amely újabb látványossággal bővült a közelmúltban – tájékoztatta az intézmény az MTI-t.

Aeropark
Buszok a Légiközlekedési Kulturális Központ és a BKV Négy korszak, hat autóbusz Malév színekben című rendezvényén az Aeroparkban, a Liszt Ferenc-repülőtérnél lévő szabadtéri repülőgép-múzeumban Fotó: Máthé Zoltán / MTI

A múzeum munkatársai köszöntötték annak a Bagról érkező családnak a tagjait, akiknél százezerre fordult a számláló. Sorozatban ez már a harmadik olyan év, amikor a múzeum látogatóinak száma meghaladja a százezer főt – tudatta a múzeum.

Azt írták, az Aeropark idei nagy rendezvényei közül a Múzeumok Éjszakáján több mint nyolcezer, az őszi Ikarus Találkozón csaknem tízezer vendéget fogadott a kiállítóhely, amelynek túravezetői a reptérlátogatásokon eddig mintegy harmincezer érdeklődőt kalauzoltak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér kulisszái mögött.

Somogyi-Tóth Dániel, a múzeumot üzemeltető Légiközlekedési Kulturális Központ (LKK) alapító-ügyvezetője közölte, hogy a múzeum néhány héttel ezelőtt új látványossággal bővült. Tájékoztatása szerint széleskörű repülőtéri összefogásnak köszönhetően az Aeroparkba költözhetett egy különleges kialakítású L-410-es mentő- és betegszállító repülőgép, amely egykor az Országos Mentőszolgálaté volt. A légijármű 1989-ben készült el Csehszlovákiában, és 2001-ig repült magyar üzemeltetésben, azóta Ferihegyen pihent, jövője és tárolása kérdésessé vált. Végül a Légiközlekedési Kulturális Központ tulajdonába került, és azonnal meg is kezdődött a múzeumi felújítása – emelte ki az ügyvezető.

Az LKK tíz évvel ezelőtt vette át a ferihegyi repülőmúzeum üzemeltetését, és kezdte meg az addigra igencsak leromlott állapotú repülőgépek felújítását, a gyűjtemény fejlesztését. Az akkor 9 légijárműből álló gyűjteményben azóta jelentősen gyarapodott: jelenleg 18 repülőgép és helikopter, számos oldtimer minősítésű repülőtéri földi kiszolgáló jármű, és öt szimulátor tekinthető meg, próbálható ki az Aeroparkban – hívja fel a figyelmet a közlemény.

A kiállítás interaktív, ismeretterjesztő programot kínálva télen is fogadja a látogatókat, hétvégenként pedig folyamatosan indulnak a repülőtéri túrák is.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek