Hosszabbítás: június 22-ig látogatható a Ragyogj! – Ékszerek ideje című tárlat

Meghosszabbítja ékszerkiállítását az Magyar Nemzeti Múzeum. A Ragyogj! – Ékszerek ideje című tárlat, amely 40 ezer év, az őskőkortól napjainkig tartó időszak műtárgyait mutatja be, a nagy érdeklődés miatt június 22-ig látogatható.

KultúraMW 2025. 04. 06. vasárnap2025. 04. 06.

Kép: Meghosszabbítja ékszerkiállítását a Magyar Nemzeti Múzeum, Fotó: Magyar Nemzeti Múzeum honlapja

Hosszabbítás: június 22-ig látogatható a Ragyogj! – Ékszerek ideje című tárlat
Meghosszabbítja ékszerkiállítását a Magyar Nemzeti Múzeum, Fotó: Magyar Nemzeti Múzeum honlapja

A Ragyogj! – Ékszerek ideje című időszaki tárlatot októberi megnyitása óta csaknem 60 ezren tekintették meg – áll a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ (MNMKK) Magyar Nemzeti Múzeum MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében.

Ragyogj
Csokor alakú melldísz a Ragyogj! – Ékszerek ideje című tárlaton a Magyar Nemzeti Múzeumban
Fotó: Magyar Nemzeti Múzeum honlapja

Ragyogj! – Ékszerek ideje: 40 ezer év ékszereit mutatja be a tárlat

A közleményben kiemelik, hogy a kiállítást nemrég megtekintette Olga Zobel Bíró, a Münchenben élő, magyar származású, európai szinten is elismert gyűjtő, aki életét a kortárs ékszerek bemutatásának szentelte. „Látogatása fontos visszajelzés a kiállítás megálmodói és megvalósítói számára” – írják.

A tárlat az elmúlt 40 ezer év ékszereit mutatja be, benne őskori, Kárpát-medencei, többek között hun, avar és középkori ékszereket, valamint olyan különleges darabokat, mint III. Béla király méreggyűrűje vagy Könyves Kálmán 900 éves gyűrűje. Megtekinthetők az 1848–49-es szabadságharc után a nemzet sorsáért aggódó, az aradi vértanúkat még egy évtized múltán is sirató magyar asszonyok gyászékszerei, valamint kortárs alkotások, amelyeket Spengler Katalin gyűjteményének darabjai is gazdagítanak.

A közleményben kiemelik, hogy a fő helyszínen, a Pulszky-termen túl a múzeum több terében is bemutatnak ritka ékszereket. A kortárs ékszerek folyamatosan cserélődnek.

Ez is érdekelhet

A tárlatot egyedülállóvá teszi az intézmény közösségi gyűjtése, amelynek keretében bárki lehetőséget kap arra, hogy egy szakmai válogatást követően kiállítsa saját ékszerét.

Ehhez egy fényképet és a hozzá kapcsolódó érdekes történetet kell elküldeni a [email protected] e-mail címre a tárlat kurátorainak, akik a beérkezett anyagok közül kiválasztják a legizgalmasabbakat – áll a közleményben.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek