Hazudni kell a stresszről?

A tabuk ledöntésének korát éljük, ám úgy tűnik, hogy a munkahelyi stresszről sokaknak hazudnia kell.

LakóhelyemKovács Réka2010. 11. 24. szerda2010. 11. 24.
Hazudni kell a stresszről?

A Mind mentális egészséggel foglalkozó segélyszervezet nemrégiben közzétett felmérése szerint a munkavállalók között még mindig tabutéma a stressz. A megkérdezettek mintegy ötöde betegségre hivatkozik, ha távol marad a munkahelyétől. Közülük a legtöbben (93%) a főnöküknek is hazudnak, az ürügyek pedig szerteágazóak: gyomorfájdalom, otthoni problémák, a házastárs betegsége is szerepel ezek között.

Annak ellenére, hogy a munkavállalók igyekeznek leplezni a stressz mértékét, 70 százalékuk arra vágyna, hogy ezt meg tudja beszélni a főnökével, egyharmaduk pedig szeretné, ha a főnöke még idejében észrevenné az intó jeleket. A felmérés azonban azt mutatja, hogy a főnökök kevésbé érzékenyek e a problémákra, ugyanis a megkérdezettek 62 százaléka szerint a felettesei nem foglalkoznak a munkavállalók fizikai és mentális jóllétével.

A stressz azonban hosszú távon megbosszulja magát, s a kezeletlen problémák a munkaminőség és az egészség rovására mennek. Paul Farmer, a kutatás vezetője szerint a problémák elfedése nem old meg semmit, helyette inkább ezek kezelésére és a mentálisan egészséges munkahelyek megteremtésére kellene koncentrálni. Ehhez azonban a munkamorál átalakítására van szükség, s arra, hogy a vezetőség is megértse: a hosszú távon produktív munkavállaló sokkal több eredményt hoz, mint a munka pillanatnyi túlerőltetése.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek