Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A mobiltelefonba mentett kóddal gyorsabban elérhetőek lennének a balesetet szenvedett, beszédképtelen sérültek hozzátartozói. Ezért egy nemzetközi kezdeményezés arra szólít fel, hogy ICE név alatt a mobiltelefonunkba mentsük el azon családtagjaink számát, akiket baj esetén értesíthetnek a hatóságok.
A közlekedési balesetek sérültjeinek mobiltelefonjai segíthetik a hozzátartozók mielőbbi elérését, felgyorsítva ezzel a beszédképtelen sérültek azonosítását és fontos egészségügyi információk beszerzését, megerősítését. A telefonokban tárolt számos név közül azonban a kórházi dolgozóknak és a rendőröknek nehéz kiválasztaniuk, hogy kit is kéne felhívniuk.
A helyzetet megkönnyítené, ha szükség esetén az értesítendő személy adatait mindenki ugyanazon megjelöléssel mentené el a telefonjába. Egy nemzetközi mentőorvosi ajánlás szerint az ICE – In Case of Emergency , vagyis vészhelyzet esetén – rövidítés alatt mindenki bejegyezhetné azon személyek nevét és telefonszámát, akiket baj esetén értesítenének. Ha pedig valaki több személyt szeretne megadni, azt az ICE1, ICE2, ICE3 stb. rövidítés alatt tehetné meg.
A kezdeményezésre reagálva, Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője elmondta: – A mentők feladata az, hogy a sürgős ellátás után a beteget mielőbb kórházba szállítsák, a hozzátartozók értesítése a rendőrség, illetve a kezelést végző kórház feladata. Szerinte az ICE ötlete bizonyos esetekben hasznos lehet, de a beteg mobiltelefonjának eseti felhatalmazás nélküli használata konfliktushelyzetet teremthet, sőt akár jogi aggályokat is felvethet.
A rendőrség megfontolandónak találja a javaslatot – közölte az ORFK Szóvivői Irodája. Szerintük az ICE nem ütközik az adatvédelmi törvénybe, hiszen ha azt valaki elmenti a telefonjába, azzal egyúttal hozzájárulását adja a használatához.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu