Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Ötszázadik adásához érkezik ma a Záróra, a Magyar Televízió késő esti portréműsora. A Veiszer Alinda vezetésével jelentkező sorozat ünnepi adásában az egyik legsikeresebb, Rajmohan Gandhival készült beszélgetését láthatjuk újra.
Fotó:
Jubilál az m2 csatornán látható portrésorozat: ma este 22 órakor immár ötszázadik alkalommal jelentkezik a Záróra, mely 2006 szeptembere óta folyamatosan jelen van a képernyőn.
Korábban a magyar közélet több száz meghatározó személyisége, számos határon túli, magyar származású vagy hazánkban vendégeskedő híresség fogadta el a Záróra meghívását. Veiszer Alinda, a Junior Prima-díjas műsorvezető elsősorban hivatásukról, életükről, a körülöttünk zajló eseményekről faggatja vendégeit az 50 perces, vágás nélkül sugárzott adásokban. A meghívottak nem csupán válaszolnak a kérdésekre, hanem mesélnek magukról, véleményt formálnak – egyszóval őszintén beszélgetnek. Ha van valamiféle titka a műsornak, akkor éppen ez az.
A mai, jubileumi adásban az egyik legsikeresebb, Rajmohan Gandhival rögzített beszélgetést láthatjuk újra. Mahatma Gandhi unokája 2008 telén járt Magyarországon. A professzor szakterülete az indiai függetlenségi mozgalmak és azok vezetőinek története, az indiai-pakisztáni kapcsolatok, az emberi jogok és a konfliktuskezelési stratégiák a térségben. Vendégprofesszorként az Egyesült Államokban és Japánban is tanított, s tiszteletbeli címeket kapott kanadai, japán egyetemektől és a Kirgiz Köztársaságtól. Veiszler Alindának a tágabb térség vallási, politikai helyzetéről, a globalizációnak a kasztrendszerre gyakorolt hatásáról, és fiatal gyermekként átélt, a nagyapjával kapcsolatos élményeiről is beszélt.
Veiszer Alinda diskurált már korábbi jegybankelnökkel és exminiszterekkel, Nobel-díjas tudóssal és Oscar-jelölttel is. A műsorban Vámos Miklóstól Esterházy Péteren át Spiró Györgyig félszáz író, költő és irodalmár megfordult az elmúlt években. A Záróra vendége volt mintegy ötven tudós – történészek, csillagászok, fizikusok, kémikusok és egy őslénykutató –, a komolyzene, a dzsessz és a könnyűzene olyan alakjai, mint Kocsis Zoltán, Szakcsi Lakatos Béla vagy Lovasi András. Jancsó Miklóstól a tavaly elhunyt Bacsó Péteren át Zsótér Sándorig megannyi film- és színházi rendező szerepelt már a műsorban, valamint egyetemi tanárok, orvosok, szín- és képzőművészek, sportolók és közgazdászok, diplomaták és egyházi képviselők, üzletemberek és médiaszemélyiségek sokasága. A legfiatalabb vendég, Rátai Dániel feltaláló már a rendszerváltás után kezdte iskoláit, a legidősebb beszélgetőpartner, Kugler Sándorné tanárnő pedig még Teller Ede évfolyamtársaként tanulta a fizikát. A műsorban beszélt a romániai elnökválasztásról Emil Constantinescu, a köztévék szerepéről Vincent Porter, de megfordult a kérdező asztalánál Maximilian Teleki, s a „dízelpápa” Anisits Ferenc is.
Aki szeretné valamelyik régebbi adást megnézni, az megteheti, hiszen a jubileum alkalmából a korábbi beszélgetések nagy része megtekinthető a műsor honlapján található videótárban.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu