Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Tegnap súlyosan megzavarták a franciaországi Lourdes-i Szűz Mária kegyhely zarándoklatát, amikor a hívők Mária mennybemenetelét ünnepelték. A rendőrséggel valaki közölte: délután háromkor négy bomba robban.
A bejelentés idején mintegy 30 000 zarándok tartózkodott az egyik leghíresebb Mária kegyhelyen, s a tömeg éppen a déli misére készült. A rendőrség megkezdte a tömeg evakuálását, ami végül is viszonylagos nyugalomban lezajlott.
Nekifogtak a terület átvizsgálásához is, amely nem volt kis munka, hiszen ma már a Lourdes-i kegyhely 51 hektárt foglal el és összesen 22 imahely körül gyülekeznek a hívők.
Délután háromkor nem volt semmilyen robbanás, de a rendőrök még órákig folytatták a kutatást kiképzett kutyákkal is, s csak jóval később közölték, hogy veszélytelen a kegyhely megközelítése.
Lourdes-ban évente mintegy hatmillió ember fordul meg. A helyi legenda szerint 1858-ban egy kislány – Bernadette Soubirous – testvérével és barátnőjével rőzsegyűjtésre indult. Bernadette egy kicsit lemaradt, s egy sziklafal barlangjában fehér ruhás hölgyet pillantott meg, aki bűnbánatra, imádságra intette és kérte: fakasszon forrást, majd igyon a vízből és mosdjon meg benne, valamint mondja meg a papoknak: építsenek ide kápolnát. A forrás felfakadt, a kislányt az idők folyamán egyre többen kísérték el a barlanghoz, de a jelenést csak ő látta. Azon a helyen pedig, ahol Szűz Mária először megjelent, felépítették a Szeplőtlen Fogantatás templomát. A forrás vizének csodálatos gyógyító erőt tulajdonítanak.
A rendőrség a telefonos fenyegető után kutat. „Kegyetlen dolog volt, hiszen a tömegben sok beteg, fogyatékos és kerekesszékes ember is volt, akik reménykedve látogattak el Lourdes-ba. Ez a szent hely semmiképpen sem volna összeköthető a bombafenyegetésekkel” – mondta a rendőrség szóvivője.
Bizonyos kimutatások szerint 1860 óta 200 millió ember látogatta meg a kegyhelyet. A római katolikus egyház 67 csodálatos gyógyulást tart nyilván, az utolsót 2005-ben ismerte el.
Idővel azonban egyre nőtt Lourdes kritikusainak száma is. A szent helyeken ugyanis egyházi személyiségek százai dolgoznak, segítőikkel együtt. A zarándokokat (turistákat) ki kell szolgálni, hatalmasra nőtt hát a kegytárgy-ipar, a szuvenírgyártás, A bírálók éppen azt hozzák fel, hogy a szent hely kommercializálódott, s hatalmas bevételek forrásává lett. Még a katolikus egyházból is sokan kételkednek a lourdes-i forrásvíz gyógyító erejében, és azt állítják: ez inkább a babonákat erősíti.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu