Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A BBC World Service megbízásából készült nemzetközi felmérésből kiderült, hogy a gazdasági válságot alapvetően másként látják a világ különböző pontjain.
A kutatás során a kérdésekre 25 országban több mint 25 ezren válaszoltak. Kiderült, hogy a fejlett és fejlődő társadalmak másképpen gondolkoznak a válságról. Különösen Japán, Nagy-Britannia és Franciaország lakói pesszimisták: e három országban ugyanis tíz százalék alatt maradt azok aránya, akik „jó időket” várnak a következő évekre, s a megkérdezettek több mint fele kifejezetten rossz fejleményekre számít – olvasható az ELTE hírlevelében De a többi jómódú országban is többségben vannak a borúlátóak, azonban az eltérés ennél kisebb a két tábor között.
Érdekes kivétel Németország, ahol – meglepő módon – a megkérdezettek 36 százaléka jó vagy „inkább jó” idők beköszöntében bízik, s ennél kevesebben várnak további visszaesést.
Ezzel szemben a fejlődő világban szinte mindenhol bizakodóan tekintenek a jövőbe: Nigériában az optimisták aránya a 70 százalékot is meghaladta, de Kenyában és Egyiptomban is zömében kedvezőek a várakozások. Oroszországban, Chilében és Ecuadorban az optimisták csak kevéssel vezetnek a borúlátóak előtt. Az egyetlen kivétel e csoportban Pakisztán, ahol többségben voannak a rossz jövőt vizionálók.
Hogy mely állam lakossága miként vélekedik a közeljövőről, nagyban befolyásolja, hogy az adott országnak eddig hogyan sikerült átvészelnie a gazdasági válságot: erős növekedéssel a fejlődő államokban és visszaeséssel a gazdag világban.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu