Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A tavasszal lázongó afrikai országokban végeztek felmérést a kedélyek lecsillapodását követően, melyben arra keresték a választ, miként lehetne megújítani a törvénykezést.
Az arab tavasz mozgalomban részt vevő afrikai országokban, így Egyiptomban, Líbiában, Jemenben, Szíriában és Tunéziában vizsgálták, hogy a társadalmi megmozdulások milyen hatással vannak a nők jogaira és helyzetére az érintett országokban.
A Gallup kutatásából kiderült, hogy az észak-afrikai országokban a nők jelentős arányban ragaszkodnak az iszlám által meghatározott társadalmi rendszerhez, és így – a nyugati világ által – alárendeltnek tekintett szerepükhöz.
A Gallup szakértői kutatása során egyiptomi, szíriai, líbiai, tunéziai és jemeni nőket és a férfiakat kérdeztek arról, milyen szerepet szánnának a saría előírásainak országuk törvénykezésében. Mindegyik ország esetében minimális kisebbséget alkottak azok, akik nem emelnék be a törvénykezésbe az iszlám vallásjogot, a többség elsődleges vagy részleges szerepet szánna a vallási előírásoknak a nemzeti jogrendszerben. – olvasható az ELTE hírlevelében.
A kutatás szerint Jemen az, ahol a saría a legnagyobb elfogadottságot élvezi. Itt a férfiak 68, a nők 58 százaléka véli úgy, egyedül a saría lehet az ország törvényi rendszerének alapja. Ezzel szemben Szíriában a férfiak mindössze 18, a nők 15 százaléka fogadná ezt el. Ugyanilyen alacsony az egyetértők aránya Tunéziában is, ahol a férfiak 16, a nők 18 százaléka értene egyet azzal, ha a nemzeti törvényhozás csak a saríából építkezne.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu