Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Rendkívül tanulságos elfoglaltságként előbb az NB I-es labdarúgó bajnokság hétvégi fordulóját, majd csattanóként az El Classicót, a Real Madrid–Barcelona összecsapást néztem.
Kép: Barcelona's Sergio Busquets (C) steps on Real Madrid's Pepe after Lionel Messi's goal against Real Madrid during La Liga's second 'Clasico' soccer match of the season at Santiago Bernabeu stadium in Madrid March 23, 2014. REUTERS/Paul Hanna (SPAIN - Tags: SPORT SOCCER) - RTR3I9JU, Fotó: © Paul Hanna / Reuters
A spanyol rangadót semmiképp nem lehetett összetéveszteni sem a Kecskemét–Ferencváros, sem a Bp. Honvéd–Kaposvári Rákóczi mérkőzéssel – miként egy falusi táncmulatságot sem érdemes egybevetni a bécsi operabállal. Így szavazott a magyar közönség is, hiszen a stadionokban úgy 2-3 ezer néző ült a lelátókon, míg a televízió képernyője előtt 760 ezer érdeklődő figyelte a 4-3-as Barca-győzelemmel végződő parádét.
Ennyien kíváncsiak nálunk a jó futballra! És nagyjából ennyi szurkoló próbálja megfejteni: mi lehet az oka, hogy tavaszra tavasz jön, ám a mi labdarúgásunk csak nem akar jottányit sem előbbre lépni?
Valamikor idehaza tornatermekben emelgettek „irdatlan súlyokat” focistáink, a szabadtéri edzés csaknem mindig hólapátolással kezdődött. Aztán amikor beindult a szezon, a szurkolók kissé kifagyott orral, ám a látottakkal elégedetten tértek haza. Mostanság klubcsapataink külhonba mennek elébe a tavasznak, luxuskörülmények között alapoznak, ám amikor felharsan az idénynyitó bírói sípszó, a nagy készülődés látszata szinte semmi.
Jönnek az unalmas, rossz meccsek, az ember alig várja a végét – míg, teszem azt, a Real–Barcelona derbi alatt szinte rohan az idő. Nincs magyarázat arra sem, miért kezdett ilyen harmatosan az a Fradi, melynek pompás stadionja épül, s már a látványterve is ámulatba ejti a futballbarátokat.
Aztán a csapat Kecskeméten úgy végzett gól nélküli döntetlenre, hogy a szaklap kilenc kezdő játékosnak adott 3-as osztályzatot, sőt – akitől a gólt várták – Böde Dánielnek kettessel kellett beérnie. Hogy milyen munka a kettes? „Súlyos hibákkal terhelt, már-már értékelhetetlen teljesítmény.” Thomas Doll vezetőedző azt nyilatkozta, hogy nem „harapott” a csapat. Hát mikor harapjon, ha nem akkor, mikor pompázatos stadion épül nekik, ahol ők lesznek a főszereplők?
A magyar labdarúgás szövevényében még az sem nagyon ismeri ki magát, aki egész életét ennek a sportágnak szentelte. A csodavárás reményével hozzuk a külföldi edzőket, aztán – lásd Moniz mestert – csalódottan távoznak, mi meg maradunk tovább a gondok hálójában. Ez épp arról jutott az eszembe, hogy Telkiben újabb harminc edző kapott diplomát…
Aztán ott van az Újpest: fejük felett Damoklesz kardja – mégis szárnyalnak. Pedig nekik már az is siker, hogy pályára léphetnek, hiszen a megszűnés fenyegeti a csapatot. Ha – az Újpesthez hasonlóan – az összes valamiért bajban lévő hazai együttes szárnyalni kezd, véget érhet a magyar futball gyászos korszaka?
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu