Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A Nemzetközi Valutaalap múlt héten közzétett prognózisa szerint az orosz gazdaság nem számíthat jelentős növekedésre: a korábbi, ma már derűlátónak ható 1,3 százalékos előrejelzést csupán 0,2 százalékra módosította.
Kép: People walk past a gutted branch of Privat Bank near the town hall in Mariupol, eastern Ukraine May 4, 2014. Ukrainian Prime Minister Arseny Yatseniuk accused Russia on Sunday of engineering clashes in Odessa that led to the deaths of more than 40 pro-Russian activists in a blazing building and pushed the country closer to civil war. REUTERS/Marko Djurica (UKRAINE - Tags: POLITICS CIVIL UNREST) - RTR3NQ8P, Fotó: © Marko Djurica / Reuters
A Standard & Poor's pedig mindössze egy fokozattal a bóvli fölötti szintre rontotta le Oroszország adósbesorolását.
A rubel árfolyama sorra dönti meg negatív rekordjait, a befektetők csak az első negyedévben 64 milliárd dollárt vontak ki. Elemzők szerint a gyengülést csak részben okozza az ukrán válság és a Krím lerohanása miatti befektetői bizalom megingása. A másik ok, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed folyamatosan zárja el pénzcsapját.
Az ukrajnai beavatkozás miatt bevezetett szankciók nemcsak Oroszországot ránthatják tartós recesszióba, a szomszédos országok az Európai Unióval együtt jogosan aggódhatnak. Gazdaságának törékenysége és az energiaellátással kapcsolatos aggályai kezdettől fogva tompították Európának az Ukrajna elleni orosz agresszióra adott válaszát. Barack Obama amerikai elnök, aki pénteken a Fehér Házban fogadta Angela Merkel német kancellárt, elismerte ezeknek a fenntartásoknak a jogosságát.
A helyzetet tovább bonyolítja, hogy olyan német cégóriások, mint a BASF, a Siemens, az Adidas és a Deutsche Bank intenzív kampányt folytatnak Berlinben a Moszkvával szembeni újabb üzleti büntetőintézkedések ellen.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu