Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Tizedik alkalommal rendezték meg az Ázsia-Európa fórumot Milánóban. A találkozón szó esett az Iszlám Állam nevű terrorszervezet elleni harcról és az Eboláról, ám az állam- és kormányfők érdeklődésének középpontjában az ukrajnai válság állt.
Kép: German Chancellor Angela Merkel, right, Russian President Vladimir Putin, left, and Italian Prime Minister Matteo Renzi arrive for a meeting on the sidelines of the ASEM summit of European and Asian leaders in Milan, northern Italy, Friday, Oct. 17, 2014. Russian President Vladimir Putin is looking to get relief from Western economic sanctions imposed since Russia's annexation of the Crimean Peninsula and its support for a pro-Russia insurgency in eastern Ukraine. To that end, he has scheduled a series of meetings on the sidelines of a two-day ASEM summit of European and Asian leaders. (AP Photo/Daniel Dal Zennaro, POOL), Fotó: Daniel Dal Zennaro
A milánói csúcstalálkozó főszereplője kétségkívül Vlagyimir Putyin lett. A média által egyenesen csak Oroszország–EU csúcsnak nevezett találkozón az unió vezetői és az orosz elnök a nehézségek ellenére egyaránt elismerték a tárgyalások pozitív hangvételét. Nemcsak Angela Merkel német kancellár ült egy asztal mellé az orosz elnökkel, de Petro Porosenko is.
Ez annak fényében volt váratlan fordulat, hogy Putyin alig egy nappal korábban Belgrádban még az európai gázszállítások esetleges csökkentéséről beszélt. „Moszkva nem tudja garantálni a teljes európai gázszállításokat, ha Ukrajna – miként azt 2008 telén tette – megcsapolja a területén átvezető tranzitvezetékeket – jelentette ki az orosz elnök a szerb fővárosban.
Így a milánói megbeszélésen központi téma volt a Kijev és Moszkva közötti energiakereskedelem, azaz hogy Ukrajna kap-e gázt Oroszországtól a télen. Bár a Szerbiában elhangzottakat Milánóban megismételte, Putyin azt is kijelentette: az ukrán válságot nem akarja zsarolásra használni a Nyugattal szemben.
A kétnapos csúcs legnagyobb érdeklődésre számot tartó eseményének Angela Merkel német kancellár és Putyin válságtanácskozása számított. Kiderült, mindketten fontosnak tartják a minszki fegyverszünet betartását, az ellenőrzési mechanizmus kidolgozását. Ennek ellenére Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő elismerte, hogy a nézeteltérések továbbra is fennmaradtak mind a konfliktus okát, mind a megoldást illetően.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu