Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Reggel tízig az ágyban fogyasszuk e nemes italt – ajánlja Niszkács Miklós, A pezsgő című kötet szerzője –, ezután pedig bárhol, bármikor és bárkivel. Leszámítva az ajánlatban foglalt költői túlzást, a szerző fontos változásra utal, nevezetesen: a pezsgő ne csak a jeles ünnepek, hanem a mindennapok itala is legyen. Végtére is azok a vidám, emelkedett vagy megható pillanatok, amelyekkel a pezsgőfogyasztás általánosan összekapcsolódik, miért ne aranyozhatnák be a hétköznapjainkat is?
Mindehhez persze az is kell, hogy pezsgőgyártásunk mennyiségben és minőségben is felkészüljön, felnőjön a fogyasztás reménybeli felfutásához (amelynek már vannak jelei). Azért is született meg ez a kötet, hogy képet rajzoljon a hazai pezsgőkészítésről, így a múltjáról is, ami nem akármilyen.
Hiszen alighogy a világ első pezsgője, a franciák Champagne-ja kibuggyant a palackból, mi is hozzáláttunk a készítéséhez, s olyan szintre fejlesztettük, amivel rangot szereztünk hazánknak. Tartott ez egészen a II. világháborúig, amit a leépülés, a pusztulás, majd a stagnálás évtizedei követtek. Végül pezsgőgyártásunk ismét talpra állt, sőt az elmúlt tíz évben új lendületet kapott.
A kötet, amely a Mezőgazda Kiadó újdonsága, számos érdekességet is elmesél a pezsgőgyártás és -fogyasztás történetéből. Ismerteti az egyes gyártási módokat, a pezsgőkészítő magyar borászatokat, legrangosabb hazai pezsgőféléinket, és persze hozzájuk illő, különleges receptekkel is szolgál. Egyszóval mindent elmond a pezsgőről, amit tudni lehet és érdemes.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu