Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Feltehetően a bankrabló „munkája” sokkal összetettebb, mint egy tyúktolvajé vagy azé, aki a szomszéd füstölőjéből meglovasítja a sonkát, kolbászt, szalámit. Cs. Richárd 37 éves cégvezető hat éven keresztül fosztogatta a pénzintézeteket, de nem ám úgy, hebehurgya módra, hogy „kezeket fel, aztán ide a pénzt!”.
Ő a 33 rablásra módszeresen készült, talán még vázlatot is készített, az interneten tervezte meg a menekülés útvonalát. Gépjárművet nem használt, mert az csak növelte volna a lebukás veszélyét, így busszal, vonattal utazott, s ha szükség volt rá, a kerékpárját is magával vitte. Nem kapkodott, nyugodtan rápihent a feladatra, így amikor például Miskolcon akadt rablása, előtte ellazulásként meglátogatta a diósgyőri várat. Bölcsen tette: egy darabig nem látja.
A férfi az élettársa előtt a feltorlódott munkákkal magyarázta a távolléteit. A sorozatot 2008. január 22-én kezdte, a főváros XI. kerületében, a Törökugrató utcai takarékszövetkezetnél.
A Zsaru Magazin valamennyi akciót tételesen felsorolja. Az utolsó előtti rablást 2014. október 10-én, Szolnokon, a Sólyom utcai takarékszövetkezetnél hajtotta végre. (Erről kis híján helyszíni tudósításban is beszámolhattam volna: nem sokkal később parkoltam le az utcában, a cipészhez igyekeztem éppen.) Ez a szolnoki buli még bejött, de Miskolcon már elcsúszott egy olyan véletlenen, amit semmiféle számítógépes programmal nem lehet megtervezni.
November 26-án a diósgyőri várbeli séta után cérnakesztyűt húzott, felvette a maszkját, csőre töltötte Parabellum pisztolyát – amit korábban egy banki biztonsági őrtől rabolt el –, s belépett a Bató-házban működő takarékfiókba.
Begyűjtötte a pénzt, már a menekülési útvonalat memorizálta, amikor egy asszony lépett be a bankba, sorszámot húzott, és elindult a pult felé. Ekkor közölték vele, hogy némi technikai szünet állt elő, mivel éppen bankrablás esete forog fenn! A férfi a nő háta mögött próbált a pénzeszacskóval kislisszolni, ám az asszony úgy döntött: nem addig van az! A kijáratnál rávetette magát a rablóra, letépte a fejéről a sapkából átalakított csuklyát, s dulakodni kezdtek.
A férfi elejtette a pisztolyt és a pénzeszsákot, majd ezeket felkapkodta, a pisztollyal durrantott egyet a levegőbe, és elmenekült. Tudta, hogy a játszmának vége: a takarékszövetkezet „üvegszemének” retináján ottmaradt az arcképe. Vonatra szállt, s a fővárosban a Déli pályaudvar csomagmegőrzőjében a fegyvert, sapkáit, fényképezőgépét és más segédeszközeit letétbe helyezte.
Megtörtént a rabló azonosítása, december 18-án a Terrorelhárítási Központ emberei akcióba léptek. Azért volt a nagy készültség, mivel nem tudták, mi lett a sorsa a tisztes méretű Parabellumnak.
Cs. Richárdra budai albérletében csaptak le. Ő meg csak mesél, mesél – a rendőrség pedig kitüntette azokat, akik a hatéves sorozatrablás végére segítettek pontot tenni. Nem maradt ki a jutalmazottak közül a bátor asszony sem, aki e történet főhőseként utólag talán meg-megborzong azon, amit tett…
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu