Ezt dobta a gép?

A JEGYVÁSÁRLÁS MENETÉNEK egyszerűbbé és gyorsabbá tételéért állították „munkába” Budapesten és a főváros agglomerációjában a jegyautomatákat – ennek ellenére számos bosszantó hibával kell szembesülniük azok használóinak, számolt be lapunknak Tauber Sándor, a Hévdolgozók Szakszervezetének alelnöke.

Ország-világhj2015. 01. 26. hétfő2015. 01. 26.

Kép: bkv bkk közlekedés tömegközlekedés jegy automata vásárlás konténer 2015 01 19 Fotó: Kállai Márton

Ezt dobta a gép?
bkv bkk közlekedés tömegközlekedés jegy automata vásárlás konténer 2015 01 19 Fotó: Kállai Márton

„Nagyon sok panasz érkezik kollégáinkhoz. Az automata sokszor használhatatlan, nem ad vissza, az érintőképernyő nem mindig működik, kezelése nehézkes. Problémát okozhat az is, az automaták úgy vannak beállítva, hogy ötezer forintos tétel alatt nem fogadnak el tízezer forintos bankjegyet, illetve tizenötezer forintnál kevesebbe kerülő végösszegnél a húszezres bankót.

Az angol nyelvű felület pedig nem ajánl fel minden olyan opciót, amit magyar nyelven viszont igen.” A BKK sajtóosztálya szerint ezen beállításokat az eltérő vásárlási szokások indokolják: a külföldiek a napi- vagy hetijegyet keresik, míg a magyarok inkább bérletet vásárolnak.

„A pénzvisszaadási szabályok kialakításánál – a gyártó cég tapasztalatait is figyelembe véve – ügyelnünk kellett arra, hogy a megfelelő töltöttségi szint hosszabb távon is biztosítható legyen.”

Jelenleg az automata legfeljebb 4995 Ft-ot adhat vissza, a BKK azonban jelezte: több készüléknél már tesztelés alatt áll az új szabály szerint működő szoftver, amely szerint pl. a 20 000 Ft-os címlettel a teljes árú havibérlet megvásárolható lesz.

Szintén nemrégiben vezették be – az átállás jelenleg is zajlik – a hőpapíros, helyben nyomtatott jegyeket.

„A problémát az okozza – folytatja Tauber Sándor –, hogy az új menetjegyek és bérletek nagyon hasonlítanak egymásra, szinte ugyanúgy néznek ki, így az azokat ellenőrző kollégák munkáját nehezíti: míg a jegyeket automatikusan kezelik, a bérletre csak egy pillantást kell vetniük. Így könnyen előfordulhat, hogy a bérleteket tépik el a jegy helyett.” A BKK-nál ilyen utaspanasszal még nem találkoztak, véleményük szerint a bérlet és a jegy könnyen megkülönböztethető egymástól.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek