Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Az amerikai hatóságok kilenc embert gyanúsítanak azzal, hogy lopott bennfentes adatokat adtak el, illetve ezeket felhasználva óriási haszonra tettek szert tőzsdei kereskedéssel, fekete hangulatot csempészve a New York-i tőzsde parkettjére.
Kép: Vitaly Korchevsky is escorted in handcuffs from his home by agents from the Federal Bureau of Investigation (FBI) in Glen Mills, Pennsylvania, U.S., on Tuesday, Aug. 11, 2015. Korchevsky, 50, was one of several men arrested Tuesday morning in the biggest case of insider trading linked to the fast-growing threat of global cybercrime. The alleged scheme stretched from the affluent suburbs of Philadelphia, where Korchevsky ran the small investment firm NTS Capital Fund, to the darkest realms of the Internet. Photographer: Peter Foley/Bloomberg via Getty Images , Fotó: Bloomberg
A hekkerek csoportja több mint 8 milliárd forintot nyerhetett azzal, hogy vállalati közleményeket szereztek meg, még a publikálás előtt. A nyomok túlmutatnak Amerikán, a szálak Oroszországba, Ciprusra, Franciaországba, Máltára vezetnek. Az esetet már most az évtized tőzsdebotrányaként emlegetik.
A már ismert két ukrán hekker – a 27 éves Ivan Turcsinov és a 24 éves Olekszandr Jeremenko - „videooktatóprogramot” írt, amelynek révén a kereskedők gyors betekintést nyerhettek az ellopott sajtóközleményekbe, azok pedig a megszerzett haszonból osztalékot fizettek nekik. A programra azért volt szükség, mert az adatmennyiséget, a majd' 150 ezer sajtóközleményt lehetetlen lett volna időben feldolgozni.
A bennfentes kereskedelem egyet jelent a piaci manipuláció fogalmával, az, hogy a szóban forgó hekkerek olyan információkhoz jutottak tőzsdei cégek tucatjáról, amelyeket eladva, és az ez alapján várható árfolyam-reakciót meglovagolva óriási haszonra, 30 millió dollárra tettek szert. Többek között a Hewlett-Packard, a Netflix, a Delta Air Lines, a Boeing, a Bank of America, a Ford Motor cégekről tudtak meg titkos információkat. Az adatlopás miatt az elmúlt években több jelentős amerikai vállalat, köztük a Google, a Microsoft, a Wal-Mart és a Tesla saját weboldalain vagy közösségimédia-platformjain kezdte el publikálni jelentéseit. Az amerikai ügyészség szerint először indult bűnvádi eljárás számítógépes betöréssel megszerzett bennfentes információra épülő értékpapírcsalás ügyében.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu