Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Tekintélyes piaci elemzők már évek óta figyelmeztették a világot: a kínai csoda valójában egy jól elképzelt, de rosszul kivitelezett terv. Nemigen hittek nekik. Most itt a bizonyíték.
Kép: Chinese investors monitor stock prices at a brokerage house in Beijing, Tuesday, Aug. 25, 2015. China's main stock market index has fallen for a fourth day, plunging 7.6 percent to an eight-month low. (AP Photo/Mark Schiefelbein), Fotó: Mark Schiefelbein
Keddi lapzártánkkor a helyzet egyáltalán nem rózsás. Ma a sanghaji tőzsde a nyitás utáni néhány percben 6 százalékot esett, ami önmagában is rengeteg – hát még, ha hozzávesszük a hétfői 8,5 százalékos veszteséget. Június 12-i éves csúcsáról 42 százalékot zuhant mostanra, ezzel lenullázva az idei összes nyereségét.
A kínai krach magával rántotta a többi jelentős ázsiai gazdaságot is. Kína kormánya ugyan igyekezett menteni a menthetőt, 23 milliárd dolláros gyorssegélyt pumpált a rendszerbe, de ez messze nem elég az üdvözüléshez. De zuhannak az európai tőzsdék is, miután Kínának nem sikerült eloszlatni a kételyeket a gazdasági teljesítményével kapcsolatban – az is felvetődött, hogy hamis adatokat tett közzé egy ideje a kínai tőzsde, némelyek szerint egyenesen pártutasításra, de erre bizonyíték nincs. A FTSE – ez a londoni tőzsdére bevezetett száz legnagyobb vállalat közös „mutatója” – hétfőn 91 milliárd fontot vesztett értékéből. Gondoljunk bele: hazánk éves bruttó nemzeti összterméke angol fontban számolva 89 milliárd… Ennek az összegnek nagyobb része sosem térül vissza – elégett, akár ha tűzbe vetették volna. Hogy pénteki megjelenésünkig még mi fog történni, azt biztosan nem lehet megmondani, de ha arra ébredünk, hogy ismét a nyakunkon a világválság, hát ne nagyon csodálkozzunk.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu