Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Szeptemberben – hála az iskolakezdésnek – a lakások bérleti ára az egekbe szökött. Nagy részük pedig még így is alacsonyabb, mint lehetne: a tulajdonosok egy része (tisztelet a kivételnek) feketén adja ki ingatlanát, vagyis nem adózik utána. De az is talál lakást, aki nem feketézne, inkább legálisan intézné a bérlést: csupán mélyebben a zsebébe kell nyúlnia, hiszen a „papírozás” felviszi a szobák árát.
És honnan tudjuk, hogy a lakáskiadások nagy része feketén zajlik? A Nemzeti Adó- és Vámhivataltól.
A Világgazdaság című napilapnak úgy nyilatkoztak, tavaly körülbelül 240 ezer emberről tudták, kiadja a lakását. De a személyi jövedelemadó-bevallásokban már csak 72 ezren vallották be, hogy van jövedelmük, amely e tevékenységükből származik. Ők összesen 60 milliárd forintot vallottak be, ebből pedig az következik, hogy egy lakásból átlagosan kevesebb mint 70 ezer forint pluszforrás származik. Ez a viszonylag magas összeg arra enged következtetni, hogy azok számolnak be az adóhivatalnak többletbevételükről, akik amúgy is drágábban adják ki a lakásaikat.
A Központi Statisztikai Hivatal, a KSH tavaly ősszel készített tanulmánya szerint a családok, háztartások mintegy 6 százaléka él (magánembertől) bérelt lakásban, ez körülbelül 250 ezer ingatlant jelent, ami szinte megegyezik a NAV által ismert lakáskiadók számával.
Nem csak a lakhatási célból kiadott bérlemények körül van homály, a NAV arról sem tud pontos adatot közölni, hányan lehetnek azok, akik turisztikai céllal adják ki lakásukat.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu