Politikai tengeralattjáró

Kiszivárgott: a brit miniszterelnök asszony a kétkulacsos politikusok mintapéldánya. Képes tiszta erőből kiállni olyasmiért, amiről korábban elismerte, hogy ártani fog a hazájának. Theresa May brit kormányfő hetekkel az Egyesült Királyság EU-tagságáról szóló népszavazás előtt egy előadásában hosszasan beszélt arról a világ legismertebb befektetési bankja, a Goldman Sachs vezetőinek: aggódik országa biztonsága és anyagi helyzete miatt. Aggodalma okaként pedig éppen a britek unióból való kilépésének lehetőségét jelölte meg – amint ez kiderül a The Guardian című brit lap által kiszivárogtatott hanganyagból.

Ország-világ(kas)2016. 11. 05. szombat2016. 11. 05.
Politikai tengeralattjáró

A felvétel azt követően került közkézre, hogy May asszony bevezette a „kemény Brexit” fogalmát. Eszerint Nagy-Britannia nemcsak az EU-ból, hanem az unió egységes belső piacáról és a vámunióból is távozna.

A népszavazást megelőző kampány során az akkor még belügyminiszter May országa EU-ban maradását támogatta – de leginkább hallgatott, ezzel is rászolgálva Tengeralattjáró May becenevére, melyet azzal érdemelt ki, hogy amikor arra volt szükség, mindig eltűnt. Majd, miután a szavazók a kilépés mellett döntöttek, és David Cameron kormányfő és pártelnök lemondott, May versenybe szállt mindkét pozícióért.

Programja szerint tiszteletben kell tartani a szavazók akaratát, és ki kell vezetni az országot az EU-ból – sem jogi kiskapuk, sem újabb népszavazás nem változtathat ezen. Kerül, amibe kerül. Akár Skócia elszakadásába – Nicola Sturgeon skót kormányfő határozottan figyelmeztetett: nem fogja tétlenül nézni, hogy országát beletaszítsák a kemény Brexit szakadékába, inkább saját népszavazással döntenek.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek