Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Vibrál a levegő a novemberben megválasztott új amerikai elnök körül. Újból lekerült a polcról az orosz hekkerek elnökválasztásban betöltött szerepe. Utolsó szalmaszál lehet ez az elnök legitimációjának kétségbe vonásában reménykedőknek, miután Wisconsinban a szavazatok újraszámolása Trumpnak kedvezett. A nemzetközi porondon Trump ismét Kínával húzott ujjat.
Kép: President-elect Donald Trump throws a hat into the audience while speaking at a rally in a DOW Chemical Hanger at Baton Rouge Metropolitan Airport, Friday, Dec. 9, 2016, in Baton Rouge, La. (AP Photo/Andrew Harnik), Fotó: Andrew Harnik
Tíz elektor James Clappernek, az amerikai hírszerzés csúcsvezetőjének írt nyílt levélben kért tájékoztatást arról, hogy milyen információk és bizonyítékok állnak rendelkezésre az oroszoknak a választási folyamatba való beavatkozásáról.
Az elektorok azzal érveltek, hogy a kért információk hiányában a maguk részéről nem tudják megszavazni elnöknek Donald Trumpot, mert úgy gondolják, nem szavazhatnak olyan emberre, aki szerintük nem biztos, hogy az amerikai érdekeket szolgálja. A nyílt levél azonban alig egy órával a közzététele után eltűnt. Az elnökválasztás óta állandó téma az amerikai politikai és közéletben, hogy vajon Oroszország befolyásolta-e az elnökválasztás eredményeit. Többségükben demokrata párti politikusok feszegették ezt, de a hét végén két republikánus szenátor, John McCain arizonai és Lindsey Graham dél-karolinai politikus szintén kongresszusi vizsgálatot sürgetett az ügyben azt követően, hogy a The Washington Post című napilap meg nem nevezett forrásokra hivatkozva közölte: az amerikai hírszerzésnek állítólag bizonyítékai vannak arra, hogy oroszok követtek el támadásokat amerikai számítógépes rendszerek ellen.
Donald Trump a nemzetközi színtéren is szítja a tüzet, főleg Kínával szemben enged meg eddig szokatlan hangnemet. A Fox News hírcsatornának adott interjúban ugyanis közölte: feltételekhez kötné, hogy országa a jövőben is tiszteletben tartsa az amerikai–kínai kapcsolatokat 1979 óta meghatározó „egy Kína” politikát. Trump szerint a megadóztatott amerikai termékek, a Dél-kínai-tengeren épülő „erőd” és Észak-Korea megfékezése is az alku tárgyát képezhetnék. Ezzel pár hét leforgása alatt másodszorra kérdőjelezte meg Peking felsőbbségét Tajvan felett, Kína ugyanis sérelmezte, hogy nem sokkal novemberi megválasztását követően Trump fogadta Caj Jing-ven tajvani elnök gratulációját. A frissen megválasztott elnököt nem először éri vád, hogy nemzetközi kapcsolatait üzleti alapon válogatja meg: Trumpnak magának is van befektetése a szigetországban, hamarosan szállodát épít Tajvanon.
Donald Trump folyamatosan tárgyal új kabinetjének leendő tagjaival. A titkosszolgálat élére a Hewlett- Packard volt vezérigazgatója, Carly Fiorina kerülhet, az energiaügyi miniszter a korábbi texasi kormányzó, Rick Perry lehet. Az amerikai diplomácia élére a Moszkva közeli üzletember, Rex Tillerson kinevezése esélyes. Az ExxonMobil vezérigazgatója köztudottan jó viszonyban van az orosz elnökkel is, ami tovább árnyalja a hekkertámadások gyanúját.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu